پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران طی نامه ای به استاندار مازندران اعلام کرد بیماران با دفترچه تأمین اجتماعی در بیمارستان‌های دولتی طالقانی چالوس، امام رضا(ع) آمل، رازی قائم‌شهر، امام خمینی(ره) بهشهر، امام حسین (ع) نکا، امام خمینی(ره) و بوعلی سینای ساری با دفترچه بیمه تأمین اجتماعی پذیرش نمی شوند.

دکتر جان بابایی در این نامه  عنوان داشت :  به دلیل پرداخت نشدن مطالبات دانشگاه علوم پزشکی مازندران از سوی اداره کل تامین اجتماعی استان بیماران در ۶ بیمارستان دولتی استان با تعرفه بیمه ای پذیرش نمی شوند .

 

 

بر اساس این نامه که به صورت سر گشاده منتشر شد آمده است : بیماران با دفترچه تأمین اجتماعی در بیمارستان‌های دولتی طالقانی چالوس، امام رضا(ع) آمل، رازی قائم‌شهر، امام خمینی(ره) بهشهر، امام حسین (ع) نکا، امام خمینی(ره) و بوعلی سینای ساری با دفترچه بیمه تأمین اجتماعی پذیرش نشوند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطالبات این دانشگاه از تأمین اجتماعی را ۲ هزار و ۳۵۵ میلیارد ریال برشمرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی مازندران در این بخش با بحران شدید مالی مواجه است.

دکتر جانبابایی در این نامه با اشاره به اینکه این دانشگاه در تمام مراکز درمانی شامل تأمین دارو، تجهیزات پزشکی، لوازم مصرفی و هزینه‌های حامل انرژی دچار چالش است، افزود: بیماران بیمه شده تأمین اجتماعی در صورت مراجعه به ۶ بیمارستان فوق به صورت آزاد ویزیت و هزینه درمان به صورت نقدی از آنها اخذ می‌شوند و تعرفه خدمات پزشکی و درمانی در قالب فاکتور هزینه‌ها با بیماران داده می‌شود تا خودشان به صورت مستقیم بتوانند هزینه را از اداره تأمین اجتماعی دریافت کنند.

وی تأکید کرد: بیماران اورژانسی و صعب‌العلاج نیز در این زمینه استثنا هستند و مورد پذیرش قرار می‌گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با تأکید بر اینکه شرکت‌های وابسته به تأمین اجتماعی ۶۰ درصد تجهیزات دارویی دانشگاه علوم پزشکی مازندران را تامین می‌کنند، خاطرنشان کرد: این شرکت‌ها در شرایطی که دانشگاه علوم پزشکی با مشکل مالی مواجه است این دانشگاه را زیرفشار قرار می‌دهند و در حال حاضر دانشگاه علوم پزشکی مازندران در تهیه دارو با مشکلات بسیاری مواجه است.

گفتنی است با لغو قرار داد بیماران تامین اجتماعی باید بجای ۳ درصد بیمه ۱۰۰ درصد پرداخت کنند .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :