پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران گفت: آشکارسازی دهانه ۶۶ دستگاه تونل با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال در طول ۹ ماه گذشته انجام شده است.

عباسعلی نجفی  اظهار داشت: به منظور تسهیل در امر تردد و ارتقاء ایمنی در محورهای شریانی استان، اقدامات گسترده ای در قالب آشکار سازی دهانه تونل‌های محورهای مذکور در دستور کار این اداره کل قرار گرفت.

وی افزود: مسئله ایمنی در حمل و نقل جاده ای همواره از اهمیت خاصی برخوردار بوده است که آمار تصادفات و میزان خسارت‌های وارده این موضوع را تأیید می‌کند.

وی اظهارداشت: از این رو این اداره کل در راستای برنامه‌های اجرایی و به منظور افزایش ضریب ایمنی راههای تحت پوشش اقدام به آشکار سازی دهانه تونل‌های سه محور شریانی هراز، سوادکوه و کندوان در قالب نصب تابلوهای شبرنگی لانه زنبوری کرده است.

نجفی ادامه داد: در این راستا آشکارسازی دهانه ۶۶ دستگاه تونل با اعتباری بالغ بر ۱۱ میلیارد ریال در سطح محورهای استان در طول ۹ ماه گذشته توسط این اداره کل انجام شده است

معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان مازندران خاطرنشان کرد: در راستای افزایش ضریب ایمنی در داخل تونل‌ها نیز، اقداماتی از قبیل نصب تابلوهای مسیرنما و چشم گربه ای در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت آشکارسازی دهانه تونل‌ها عنوان کرد: در این طرح پیشانی تونل‌ها تا ارتفاع مجاز با نصب علائم و تفکیک باند آشکارسازی شده است./مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :