پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیاپرس:مدیرانی که خود را از جنس تدبیر و امید می‎دانند، چرا همان زمان که رئیس جمهور در زیر کولر در سالن مرکز همایش‌های پژوهشگاه‌های صنعت نفت قول داده بود که مردم با قطعی گاز مواجه نمی‎شوند، به فکر بررسی چالش‌ها نبودند که درست وسط سرما خبر اعزام مدیر گازی کشور به ترکمنستان دست‌مایه خبرها شود.

 فصل سرد سال که از راه می‎رسد، دلشوره و دل‌نگرانی از بابت افت و یا قطع گاز در مازندران قوت می‌‏گیرد.

این موضوع مربوط به چند سال اخیر نیست، از سال ۸۶  تاکنون مردم مازندران در فصل سرد سال دلشوره قطعی گاز را دارند.

از سال ۸۶ تاکنون ۹ سال طول کشید، اما هنوز مشکل قطعی گاز مردم مازندران پابرجا است و این ترس همیشه زنده هست که نکند گاز قطع شود.

در روزهای اخیر بحث دوگانه‌سوز کردن نانوایی‌ها مطرح شد و حتی به برخی از صنایع هم اعلام شد که در روزهای آینده گازشان قطع می‎شود.

با هشدارهایی که به مردم داده شد، بحث قطعی مجدد گاز در استان باز هم در بین خانواده‌ها قوت گرفت.

مدیران شرکت گاز کشور این هفته وارد مازندران شدند تا به نوعی به مردم امید و نوید دهند که خبری از قطع گاز استان مطرح نیست.

آنها خبر افتتاح خط لوله تقویتی در مسیر رشت را هم مطرح کردند.

نگرانی از آنجا بیشتر شد که شنیده شد ترکمنستان اعلام کرد گاز مورد نیاز استان‌های شمالی ایران را در این روزها تأمین نمی‎کند، به همین دلیل مدیر شرکت گاز ایران سفرش به مازندران را نیمه‌تمام گذاشت و عازم ترکمنستان شد.

برای مدیر شرکت گاز ایران حتی بنر خوش‌آمدگویی هم نصب شده ولی این مدیر به‌دلیل اینکه گفته شد دغدغه مردم را دارد، از ساری عازم مشهد و از آنجا قرار است به ترکمنستان سفر کند، بحث اصلی اینجاست که چرا این اقدام زودتر انجام نشد.

وقت بحران که می‌شود وعد و وعید‌ها آغاز می‌شود، این روزها مدیران شرکت گاز هم برای دلگرمی به مردم استان بحث انتقال گاز سمنان به مازندران را پیش کشیدند و از تأمین اعتبار این پروژه خبر دادند، آیا می‎توان به مردم گفت که در حال حاضر شما در سرما یخ نزنید تا تابستان مشکل گاز شما حل می‌شود.

۹ سال زمان برای جلوگیری از این مشکل کافی نبود؟ چه در دولت قبل و چه در دولت فعلی وعده‌های زیادی در ارتباط با تأمین گاز استان مازندران داده شد اما این وعده همچنان امرزو و فردا می‎شود و درست در اوج سرما اعلام می‌شود شما الان یخ نزنید سال آینده مشکل تأمین گاز شما حل می‎شود!

مدیرانی که خود را از جنس تدبیر و امید می‎دانند، چرا همان زمان که رئیس جمهور در زیر کولر در سالن مرکز همایش‌های پژوهشگاه‌های صنعت نفت قول داده بود که مردم با قطعی گاز مواجه نمی‎شوند، به فکر بررسی چالش‌ها نبودند که درست وسط سرما خبر اعزام مدیر گازی کشور به ترکمنستان دست‌مایه خبرها شود.

از سوی دیگر مگر مدیران استانی در جریان قطی گاز استان در فصل سرما نبودند، چرا دو روز مانده به سرما به فکر دوگانه‌سوز کردن نانوایی‌ها افتادند، چرا نسبت به اجرایی کردن این موضوع از قبل اقدام نشد./فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :