پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس:مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از کلنگ زنی انبار اختصاصی تجهیزات جمعیت هلال احمر استان در نوشهر خبرداد.

مجتبی اکبری در دیدار با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر نوشهر با اشاره به موقعیت ویژه نوشهر به لحاظ گردشگر پذیربودن، اظهار کرد: با توجه به توریستی بودن نوشهر، ظرفیت‌های این شهر در بخش‌های مختلف بسیار زیاد است و جمعیت هلال احمر مازندران برنامه‌‌های مختلفی برای این شهر در نظر دارد که اجرایی می شود.

وی با بیان اینکه رابطه هلال احمر مازندران با شهرداری نوشهر باید به عنوان یک الگو برای سایر شهرها مطرح شود، افزود: هلال احمر تنها برای مواقع حوادث و سوانح نیست بلکه ظرفیت‌های آن مانند بخش‌ داروسازی،گیاهان دارویی و شرکت‌های تابعه بسیار بالا است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران از نوشهر به عنوان مرکز ثقل استقرار امکانات هلال احمر برای خدمات‌دهی به غرب استان مازندران یاد کرد و گفت: در صورت تأمین و تخصیص منابع مالی همه تلاش‌ها برای احداث ساختمان اداری و انبار اختصاصی برای استقرار تجهیزات و ذخیره مواد غذایی جمعیت هلال احمر نوشهر انجام می‌شود.

اکبری از کلنگ زنی ساختمان اداری و انبار اختصاصی تجهیزات جمعیت هلال احمر در ایام دهه فجر امسال در نوشهر خبر داد و بیان کرد: آموزش دادن موارد امداد و نجات به مردم سبب می‌شود تا در مواقع بروز حوادث بتوانند خودشان وارد عمل شده و اقدامات امداد و نجات را انجام دهند.

وی با تاکید بر توجه ویژه به خانه‌های هلال در محلات شهری نوشهر، تصریح کرد: از این طریق می‌توان کل نوشهر را تحت پوشش کامل خدمات خانه‌های هلال قرار داده و اصول و شیوه‌های مقابله با بحران و حوادث را به مردم آموزش داد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر مازندران با اشاره به اینکه با اجرای طرح خانه‌های هلال، می‌توان نوشهر را شهری ایمن معرفی کرد، متذکر شد: طرح خادم نیز یکی از طرح‌هایی است که دارای ۱۲ پروتکل بوده و در آن مباحث مختلف امدادی وجود دارد تا تاب‌آوری جامعه در شرایط سخت بالا رود.

اکبری افزود: توسعه توان بخشی در برنامه هلال احمر مازندران قرار دارد و در حال حاضر در بخش فیزیوتراپی فعال است و در آینده این خدمات توسعه داده می‌شوند.

وی گفت: هلال احمر در بحث آموزش برای استفاده از دریا نیز برنامه‌های مختلفی دارد تا مردم بتوانند بدون بروز حوادث از دریا استفاده مطلوب داشته باشند و آموزش‌های لازم را نیز ببینند./ایسنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :