پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
مضرات خاک کامپیوتر بر سلامتی

چندین گروه محیط زیستی آمریکا عنوان کردند که غبار سمی بر روی پردازشگرها و مانیتورها شامل مواد شیمیایی است که باعث بروز اختلالات تولید مثلی و نورولوژیک می شود.

به گزارش کلیک، طبق تحقیقاتی جدید بر روی پس مانده های شیمیایی یافت شده در گرد و خاک نشسته بر روی کامپیوترها و دیگر لوازم الکترونیکی، ممکن است ضررهای طولانی مدتی برای سلامتی به همراه داشته باشد. این محققان به منظور تکمیل مطالعات خود نمونه هایی از این گرد و غبارها را از رایانه های ۸ ایالت آمریکایی شامل آزمایشگاه های رایانه ای دانشگاهی در نیویورک، میشیگان و تگزاس، ادارات حقوقی در کالیفرنیا و یک آزمایشگاه رایانه ای در موزه کودکان در ایالت مایین جمع آوری کرده است. سمی ترین قطعات تجهیزاتی که از سوی این محققان کشف شده، در مانیتورهای صفحه مسطح در دانشگاهی در نیویورک یافت شد. این امر نشان داد که محصولات جدید لزوماً مطمئن تر و بی خطرتر نیستند. با این حال هنوز نظرات کارشناسان در این زمینه متفاوت است.
در گزارش دیگری، دو گروه از محققان زیست محیطی و تندرستی مربوط به کامپیوتر دریافتند که عناصر اتفای حریق برومینه در نمونه های گرد و خاک حاصل از کامپیوترها یافت می شود. این تحقیق اذعان می دارد که بسیاری از مواد یافت شده در این نمونه ها که به طور گسترده در مواد اتفای حریق استفاده می شوند، بر روی حیوانات آزمایشگاهی مشکلات سلامتی جدی پدید آورده اند. پولی برومینه دی فنیل اترها آسیب های تولیدمثلی(نازایی و عقیم شدن) و عصبی به حیوانات آزمایشگاهی وارد می آورند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :