پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
۲۱۸۲۹۲۷
 

ساری – مدیرکل تعاون مازندران با اشاره به اینکه کیفیت بیشتر از کمیت در تشکیل تعاونی‌ها برای ما اهمیت دارد خاطرنشان کرد:کامران اصغری بعدازظهر سه‌شنبه در جلسه ستاد بزرگداشت هفته تعاون مازندران افزود: بخش تعاون در جهت تحقق اهداف این بخش مطابق سند چشم‌انداز و برنامه‌های توسعه‌ای پنج‌ساله چاره‌ای ندارد جز اینکه با اتکا به برنامه‌های اجرایی متناسب با ظرفیت بخش تعاون فرآیند گسترش تشکل‌های تعاونی و فرهنگ اقتصاد تعاونی را در جامعه نهادینه کند.

اصغری تصریح کرد: اقتصاد تعاونی امروزه به یک نماد و مشخصه اقتصادی با رویکرد مشارکت‌های مردمی در جهان بدل شده است و لذا باید توجه داشته باشیم که توانمندسازی اقتصاد استان بدون توجه به اقتصاد تعاونی و تأمین انتظارات این بخش از اقتصاد ملی امکان‌پذیر نخواهد بود.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید نیز توجه ویژه‌ای به بخش تعاون در کشور دارد و اعتقادداریم با تعاونی‌ها می‌توانیم استان بهتری بسازیم.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با تأکید بر اینکه به دنبال توانمند نمودن تعاونی‌ها در استان هستیم، تصریح کرد: مازندران با پرداخت بیش از  ۱۳۰ میلیارد تومان تسهیلات در دولت یازدهم با مشارکت بانک توسعه تعاون و سایر بانک‌های عامل سعی در توسعه این بخش دارد.

وی افزود: میزان صادرات شرکت‌های تعاونی بیش از ۶۱ میلیون دلار در این دولت رسیده است.

این مسئول با اشاره به عملکرد تعاونی‌های مسکن مهر خاطرنشان کرد: کمک به اجرای پروژه‌های مسکن در تعاونی‌های مسکن مهر و تحویل بیش از سه هزار و ۹۰۰  واحد مسکونی به مردم شریف در این دولت انجام‌شده است که البته این نوع حمایت‌ها ادامه خواهد داشت.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار داشت: در تشکیل تعاونی‌های توسعه عمران شهرستانی که باهدف تسریع در رشد و توسعه شهرستان‌ها با استفاده از مشارکت مردمی تأسیس می‌شوند نیز افزایش محسوسی داشته‌ایم.

وی در ادامه افزود: در بحث تشکیل تعاونی‌های فراگیر ملی (نوع جدید) باهدف فقرزدایی سه دهک پایین درآمدی جامعه (مددجویان کمیته امداد و بهزیستی) نیز شاهد افزایش سه برابری در دولت تدبیر و امید بوده‌ایم.

اصغری گفت: نظارت بر مجامع عمومی و عملکرد تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها و توجه ویژه به امر آموزش در این حوزه نیز از نقاط قوت این اداره کل است که در سالهای گذشته روند رو به رشدی را طی می‌کند.

وی در پایان با اشاره به فرارسیدن هفته تعاون از ۱۳ شهریورماه خاطرنشان کرد: برنامه‌های بسیار زیادی را در این هفته باهدف ترویج فرهنگ تعاون در استان اجرا خواهیم نمود که مهم‌ترین آن، برگزاری جشنواره تعاونی‌های برتر با حضور مسئولین کشوری، استانی و تعاون گران استان است.

 مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :