پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز اعلام کرد کره شمالی موتور موشک با سوخت جامد را با موفقیت آزمایش کرد و “کیم جونگ اون،” رهبر این کشور نیز نظاره گر آن بود ، اقدامی که می تواند قدرت موشک های بالستیک پیونگ یانگ را افزایش دهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، این ادعا می تواند بدین معنی باشد که کره شمالی بدون توجه به تحریم های سازمان ملل متحد ، به کار بر روی برنامه موشک بالستیک بین قاره ای با سرعت ادامه می دهد. این در حالی است که تحریم های سازمان ملل متحد چنین فعالیت هایی را برای کره شمالی ممنوع کرده است.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد کیم جونگ اون با خوشحالی بسیار ، اعلام کرد این آزمایش موفقیت آمیز به تقویت قدرت موشک های بالستیک کره شمالی کمک می کند که قادر هستند حملاتی بیرحمانه را علیه نیروهای متخاصم انجام دهند.

کره شمالی هفته گذشته اعلام کرد آزمایش شبیه سازی شده یک فروند موشک بالستیک با قابلیت بازگشت مجدد از فضا را با موفقیت انجام داده است و این کشور به زودی موشک های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را آزمایش خواهد کرد.

کره شمالی پیشتر موشک هایی دور برد را آزمایش کرده است که از سوخت مایع استفاده می کنند؛ اما به نظر می رسد این کشور قادر به ساخت موشک های بین قاره ای دور برد با سوخت جامد نیست.

کره شمالی هفته گذشته نیز بدون توجه به تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد و آمریکا دو فروند موشک بالستیک میان برد را به طرف دریا شلیک کرد./باشگاه خبرنگاران

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :