پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: بر اساس آمارهای رسیده امروز نیز کیفیت هوای تهران در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و این وضعیت تا عصر فردا ادامه خواهد داشت.

محمد رستگاری در خصوص آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران با توجه به پایداری هوا در روزهای اخیر گفت: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر کیفیت هوای تهران امروز نیز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

وی ادامه داد: روز گذشته میزان غلظت آلاینده‌های با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون بر روی عدد ۱۱۰ قرار داشت که این عدد امروز افزایش داشته به عدد ۱۴۸ رسیده است و این نشان دهنده وضعیت ناسالم هوا برای گروه‌های حساس است.

رستگاری در مورد ادامه آلودگی هوا و احتمال تشدید آن در روزهای آینده گفت: با توجه به پایداری هوا و پیش‌بینی‌های سازمان هواشناسی پیش‌بینی می‌شود غلظت آلاینده‌ها تا فردا افزایش داشته باشد و هوا همچنان در شرایط ناسالم باقی بماند.

به گزارش فارس، مرکز پایش آلودگی هوای استان تهران در اطلاعیه‌ای از شهروندان خواسته است در سطح شهر ترددهای غیرضروری نداشته باشند و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای از جمله بیماران قلبی و ریوی در فضای باز به فعالیت نپردازند، همچنین پرهیز از انجام فعالیت‌های شدید بدنی و فعالیت‌های ورزشی در فضای باز نیز توصیه شده است.

در این اطلاعیه آمده است: عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی تا حد امکان، عدم هرگونه فعالیت که موجب تشدید آلایندگی هوا گردد، مانند سوزاندن ضایعات، عملیات قیرکاری، تردد با وسایل نقلیه معیوب و دقت در هنگام سوختگیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سرریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها و همچنین مراقبت از کودکان و خردسالان در سنین مهدکودک، پیش‌دبستان و دبستان به منظور کاهش تردد و حضور در فضای باز به شهروندان توصیه شده است./فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :