پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

دکتر محسن اعرابی  در حاشیه کنفرانس بیماری آنفلوانزا و کرونایروس افزود : در حال حاضر هیچ مورد طغیانی از این بیماری در مراکز پر جمعیت استان نداریم و طغیان آن در بین دانش آموزان مدارس ، دانشجویان دانشگاهها و سربازخانه های استان به حدقل رسیده است.

وی آمار قربانیان آنفلوانزای خوکی در مازندران را ۱۸ نفر اعلام و تاکید کرد : هر چند فرایند ابتلا به این بیماری و بستری در مراکز درمانی و بیمارستانی کاهش محسوسی یافت، اما بهداشت و درمان فردی همچنان مورد تاکید جدی است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی مازندران هدف از برگزاری کنفرانس بیماری آنفلوانزا و کرونایروس را تبادل اطلاعات و به روز کردن دانش پزشکی در زمینه بیماری آنفلوانزا برشمرد .
وی گفت : تمامی پزشکان عمومی و متخصص دخیل در کنترل و درمان بیماری آنفلوانزا که با مراکز بهداشتی استان طرف قرارداد هستند در این کنفرانس حضور دارند.
اعرابی همه گیری آنفلوانزا در ایران و جهان ، ویروس شناسی آنفلونزا و کرونا ، علائم بالینی و آزمایشگاهی آنفلونزا و کرونا در بزرگسالان ، یافته های پرتوی سینه پهلوی ویروسی ، آنفلوانزا و بارداری و پیشگیری از آنفلوانزا را از موضوع های این کنفرانس یک روزه اعلام کرد .

منبع: ایرنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :