پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

در هفته کاهش اثرات بلایای طبیعی و حوادث غیرمترقبه، نخستین خانه هلال روستایی با حضور مدیرعامل مدیریت بحران استانداری مازندران، مدیرکل دهیاری‌ها و شوراهای اسلامی استانداری مازندران، معاون داوطلبان جمعیت هلال‌احمر مازندران، فرماندار ویژه آمل با همت جمعیت هلال‌احمر آمل در روستای مرزنکلا بخش امام‌زاده عبدالله این شهرستان افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

رئیس جمعیت هلال‌احمر آمل در این مراسم با بیان اینکه در دنیا بیش از ۴۰ مورد وجود دارد که از این تعداد حدود ۳۴ مورد در ایران رخ داده است، اظهار داشت: از این موارد حوادث، مازندران جزو ۱۰ استان حادثه‌خیز در کشور مطرح است که شهرستان آمل بدلیل موقعیت جغرافیایی و برخورداری از جنگل، رودخانه هراز و کوهستان در رتبه اول استان قرار می‌گیرد.

جمشید نیک‌زاد با اشاره به اینکه با توجه به افزایش و تقویت مدیریت بحران برای جلوگیری از کاهش خسارت این سازمان به راه‌اندازی ۱۶ خانه هلال روستایی در دو شهرستان آمل و محمودآباد مصوب کرد، تصریح کرد: از این خانه‌ها ۱۲ مورد در آمل و چهار مورد در محمودآباد در نظر گرفته شد.

وی با بیان اینکه خانه‌های هلال در ۱۲ دهستان در روستاهای تمسک عطیان، فیروزکلا، قادی‌محله، مرزنکلا، محمدآباد، بایجان، وانا، مرامده، ترک‌کلا و آهی‌محله به بهره‌برداری می‌رسند، ادامه داد: براساس توافق‌نامه چهار نهاد مدیریت بحران، پدافند غیرعامل، امور روستایی دهیاری‌های استانداری مازندران و جمعیت هلال‌احمر استان این خانه‌ها به منظور استفاده از توانمندی‌ها و ابزارهای اولیه مردم در روستاها راه‌اندازی شود.

نیک‌زاد با اشاره به وقوع طوفان شدید و گیر افتادن ۲۰۰ دستگاه خودرو در محور هراز همزمان با حادثه تلخ سقوط مینی‌بوس ابراز داشت: با توجه به حجم این حوادث و بکارگیری از همه داوطلبان و نیروهای امدادی و آتش‌نشانی حضور مردم و اهالی منطقه بسیار تاثیرگذار بر رسیدگی خانواده‌های آسیب‌دیده بوده است.

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون ابلاغیه راه‌اندازی ۱۲ خانه‌هلال روستایی در این شهرستان صادر و و آموزش لازم به مردم در دستور کار قرار می‌گیرد، خاطرنشان کرد: در ادامه تجهیز هر یک از این خانه‌ها نیاز به هفت میلیون از سوی امور روستایی دهیاری‌های استانداری مازندران است تا تخصیص آن انجام و ابزارهای مورد نیاز فراهم شود./تسنیم

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :