پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

بخش دودانگه یکی از بخش‌های شش‌گانه شهرستان ساری است که این بخش کوهستانی دارای ۵۶ روستاست و با مرکز استان ۶۵ کیلومتر از طریق جاده ساری ـ تاکام فاصله دارد.

در مرکز بخش دودانگه (شهر فریم) مرکز فوریت‌های اورژانس ۱۱۵، مرکز بهداشتی درمانی و پایگاه هلال‌احمر در حال فعالیت هستند، با توجه به اینکه بسیاری از روستاییان در این بخش سکونت دارند، امکانات این مراکز پاسخ‌گوی نیاز مردم نیست و چه بسیار افرادی که به دلیل نداشتن امکانات بهداشتی و درمانی از جمله داشتن آمبولانس با توجه به صعب‌العبور و کوهستانی بودن منطقه جان خود را از دست دادند.

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی در این باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: با پیگیری‌های انجام شده مرکز بهداشتی و درمانی منطقه دودانگه ساری به یک دستگاه آمبولانس کمک‌دار با تجهیزات کامل مجهز شد.

 سید رمضان شجاعی کیاسری اضافه کرد: با توجه به کوهستانی بودن منطقه ضرورت داشتن آمبولانس در منطقه احساس می‌شد.

این موضوع پس از برگزاری نشست‌های متعدد جهت بررسی مشکلات منطقه و پیگیری‌های و مکاتبات مسئولان بخش و فرمانده سپاه منطقه دودانگه محقق شد.

 این مهم با توجه به درخواست مردم منطقه مبنی بر اینکه آمبولانس توانایی تردد در جاده برف‌گیر دودانگه را نداشت، تحقق یافته است./فارس

 

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :