پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس : شخصی که اقدام به اخاذی از افراد مختلف در شبکه اجتماعی لاین می نمود توسط کارآگاهان سایبری پلیس فتا استان مازندران شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ دوم حسن محمدنژاد رئیس پلیس فتا استان مازندران در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس در تشریح این خبر اعلام نمود : در پی شکایت زنی به هویت معلوم، ساکن ساری به پلیس فتا استان مازندران و بیان اینکه با بررسی پرینت حساب خود متوجه برداشت مبالغ زیادی وجه نقد توسط شخص یا اشخاصی ناشناس شدم. که در این خصوص تقاضای رسیدگی به پرونده را نمود.
ایشان در ادامه افزودند : پس از اخذ این مرجوعه قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت و با تحقیقات گسترده و اقدامات ویژه کارشناسان سرانجام هویت سارق مورد نظر که دختر شاکی بود مورد شناسایی قرار گرفت.
سرهنگ محمدنژاد در ادامه افزود : پس از شناسایی متهمه ، کارآگاهان با هماهنگی مقام محترم قضایی متهمه یاد شده بالا را به پلیس فتا استان مازندران احضار و در تحقیقات ضمن اقرار به بزه انتسابی چنین عنوان داشت که شاکی مادر بنده بوده و من در شبکه اجتماعی Line با پسری آشنا شدم که بعد از مدتی آشنایی و برقراری رابطه ای صمیمانه تر ، او از احساسات بنده سوء استفاده نموده و با فریب دادن من تقاضای شارژ تلفن همراه کرد و من نیز به برداشت اینترنتی به مبالغ زیادی از حساب مادرم جهت خرید شارژ اقدام نمودم .
ایشان در ادامه خاطر نشان نمودند: در ادامه کارشناسان این پلیس با بازجویی هایی که از دختر شاکی به عمل آوردند و نیز با تحقیقات و بررسی های فنی و پلیسی متهم اصلی پرونده، شخصی که اقدام به اخاذی از دختران جوان در شبکه اجتماعی لاین می کرد شناسایی و دستگیر شد.متهم در اعترافات خود عنوان داشت که من از این طریق از دختران زیادی در سطح استان مازندران اخاذی نمودم ، وی علت اقدام خود را سرگرمی و کسب درآمد عنوان داشت.سرانجام پس از اقاریر صورت گرفته ، متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل گردید.
سرهنگ محمدنژاد در خاتمه هشدار داد :
– فراموش نکنید افراد آنلاین که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی هستند غریبه بوده و هیچ گونه اطلاعاتی را برای آنها به اشتراک نگذارید.پلیس سایبری مازندران نسبت به خرید آنلاین هشدار داد

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :