پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
اجلاس مدیران بنادر دریای خزر

با حضور مسئولان بنادر منطقه

نشست مشترک مدیران بنادر کشورهای ساحلی خزر برگزار شد

شست مشترک مدیران بنادر کشورهای ساحلی خزر امروز با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران در هتل سالاردره ساری برگزار شد.
نشست دائمی اجلاس مشترک مدیران بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر امروز با حضور مدیران بنادر و دریانوردی استان‌های شمالی کشور و مدیران بنادر کشورهای حوزه دریای خزر و آسیای میانه در هتل سالاردره ساری برگزار شد.
همزمان با برگزاری هفتمین اجلاس از نماد این اجلاس منطقه‌ای در ساری رونمایی شد. رونمایی از این نماد که پیشنهاد دهنده آن جمهوری اسلامی ایران بوده با حضور مدیر عامل سازمان بنادر و دریا نوردی ایران، استاندار مازندران و مدیران ۱۳ بندر حاشیه دریای خزر صورت گرفت.

این نماد ترکیبی از موج دریای خزر به معنای موج صلح و دوستی و لنگر کشتی به عنوان ثبات و امنیت است و نام پنج کشور حاشیه خزر هم بر روی آن حک شده است.

شرکت کنندگان در اجلاس مشترک مدیران بنادر پنج کشور حاشیه دریای خزر در ساری موافقت کردند که از این پس این نماد در تمام اجلاس‌های بعدی مورد استفاده قرار گیرد.

هفتمین اجلاس مشترک مدیران بنادر کشورهای حاشیه دریای خزر صبح امروز به میزبانی بندر امیرآباد در هتل سالاردره ساری آغاز به کار کرد و به مدت دو روز ادامه دارد و مدیران ۱۳ بندر حاشیه دریای خزر از ایران، روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و جمهوری آذربایجان در این نشست حضور دارند.

ربیع فلاح جلودار، استاندار مازندران در این نشست با اشاره به اینکه خزر، دریای صلح و دوستی و نماد توسعه و همکاری همه جانبه است، گفت: امروز که در سایه تلاش‌های دولت تدبیر و امید فضای بهتری برای کار و تلاش و رونق اقتصادی فراهم شده و گسترش روابط اقتصادی کشورهای همسایه ساحل دریای خزر یک ضرورت است.

وی افزود: این اجلاس می‌تواند فرصت بزرگی برای توسعه روابط تجاری و اقتصادی کشورهای حاشیه خزر باشد و امروز مازندران با امکانات مناسب آماده ترانزیت نفت و گاز کشورهای حاشیه خزر بوده است.

استاندار با اشاره به اینکه مازندران از ظرفیت بزرگی برای افزایش مبادلات تجاری برخوردار است و در بخش های تجارت، ترانزیت و انرژی می تواند گام بلندی بردارد، گفت: همه کشورهای ساحلی خزر با فعال شدن کریدور شمال جنوب باید از مزیت و منافع آن برای توسعه همکاری‌های چندجانبه استفاده کنند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :