پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
رفیقدوست: ورود سیدحسن خمینی به مجلس خبرگان، افتخاری برای ملت ایران است / آیت الله هاشمی یکی از کسانی است که باید بیاید و انتخاب شود/ ان شالله که احمدی نژاد دیگر در هیچ انتخاباتی کاندیدا نشود / از تحریم نمایشگاه خوشم نیامد

رفیقدوست : ورود سیدحسن خمینی به مجلس خبرگان، افتخاری برای ملت ایران است / آیت الله هاشمی یکی از کسانی است که باید بیاید و انتخاب شود/ ان شالله که احمدی نژاد دیگر در هیچ انتخاباتی کاندیدا نشود / از تحریم نمایشگاه خوشم نیامدوزیر سپاه در دوران دفاع مقدس در رابطه با انتخابات اسفندماه به «انتخاب» گفت: مجلس خبرگان جای شوخی نیست، لذا افرادی کاردان باید در آن حضور پیدا کنند، چراکه این افراد باید رهبر انتخاب کنند.

محسن رفیقدوست از غرفه «انتخاب» در نمایشگاه مطبوعات بازدید کرد.

وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس در رابطه با انتخابات اسفندماه به «انتخاب» گفت: مجلس خبرگان جای شوخی نیست، لذا افرادی کاردان باید در آن حضور پیدا کنند، چراکه این افراد باید رهبر انتخاب کنند.

وی در رابطه با گمانه زنی ها بر سر کاندیداتوری احتمالی سیدحسن خمینی در انتخابات خبرگان گفت: من با مرحوم پدر حاج حسن اقا خیلی رفاقت داشتم. اوائل ارتحال سیداحمد اقا، حاج حسن اقا به من می گفت که پدرم راجع به شما خیلی حرف می زد.

رفیقدوست افزود: پس از رحلت امام خمینی، حضرت آیت الله خامنه ای به منزل امام رفتند و مرحوم سیداحمد اقا گفتند، آقای خامنه ای، من از این به بعد، یکی از مریدان شما هستم. اگر ارتباط امروز حاج حسن اقا و رهبری همین گونه باشد، به نظرم افتخاری برای ملت ایران است که حسن اقا به خبرگان ورود کند.

وی در پاسخ به این سئوال که هم اکنون رابطه مقام معظم رهبری و سیدحسن خمینی به چه شکلی است، گفت: من حس می کنم که رابطه این دو بزرگوار به مانند همان رابطه ی حاج احمدآقا و مقام معظم رهبری است.

رفیقدوست در رابطه با فعالیت سیاسی ناطق نوری گفت: بنده و خیلی های دیگر از ناطق خواسته ایم که ورود کند، اما ایشان گوش نکرده است.

وی در پاسخ به سئوالی در مورد کاندیداتوری احتمالی ناطق در خبرگان گفت: اگر ناطق برای خبرگان کاندیدا شود، قطعا رای خواهد آورد.

رفیقدوست در واکنش به سئوالی در رابطه با کاندیداتوری آیت الله هاشمی در انتخابات خبرگان گفت: آیت الله هاشمی یکی از کسانی است که باید بیاید و انتخاب شود. امروز یکی از بهترین رهبرشناسان ما هاشمی است و رهبری نیز ایشان را بهتر از هر کسی می شناسند.

وی افزود: من افراط گرایی را نفی می کنم اما درمورد امام و رهبری افراط گرا هستم و این را با عقیده می گویم، چون در سال ۱۳۴۷ درس ولایت فقیه را خواندم و سال ها در مجامع آن را بعنوان تز حکومتی تدریس کردم.

وزیر سپاه در دوران جنگ گفت: امروز به قول ایت الله هاشمی، فردی که در حد حضرت آیت الله خامنه ای صلاحیت داشته باشد، وجود ندارد. آیت الله هاشمی معتقد است که حضرت آیت لله خامنه ای بدیل ندارد. لذا کسی که چنین عقیده ای دارد چرا جایش در خبرگان نباشد؟

وی در رابطه با انتخابات مجلس و عملکرد دولت گفت: روحانی تنها کسی است که توانست با شعار اعتدال مردم را به خود جذب کند و یکبار هم در طول مبارزات انتخابات نگفت، اصولگراست یا اصلاح طلب.

رفیقدوست افزود: در انتخابات اینده فطعا افراطی گری چه از نوع اصلاح طلبش، چه از نوع اصولگرایش در میان مردم جای نخواهند داشت.

وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس گفت: مجلس از جمعی از معتدلین و بخش هایی از اصلاح طلبان و اصوولگرایان تشکیل می شود.

وی در پاسخ به سئوالی در رابطه با احتمال بازگشت احمدی نژاد به صحنه سیاسی کشور گفت: ان شالله که احمدی نژآد در هیچ انتخاباتی کاندیدا نشود. البته اگر کاندیدا هم شود، انتخاب نمی شود، یک داغ دل بس است برای قبیله ای.

رفیقدوست در رابطه با تحریم نمایشگاه مطبوعات از سوخی برخی رسانه ها گفت:  می گویند این تحریم، صنفی بوده اما من خوشم نیامد، اگر این افراد نسبت به برگزاری نمایشگاه اعتراض دارند، می توانستند پس شرکت در نمایشگاه، اعتراض خود را اعلام کنند. من اصولا با قهر مخالفنم.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :