پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
با آغاز سال تحصیلی جدید دانشگاه ها دانشجویان با تمنای آینده ای بهتر و ساختن سرنوشت خود در حالی پای به دنیای شگفت درسو بحث میگذارند که خیلی زود مشاهدات آنها موجب تغییر ذهنیات قبلی و روبرو شده با واقعیات تلخ مراکز دانشگاهی می شود.
دانشجویان با وجود مشکلات مالی خانواده ها ارتقای سطح علمی و تحصیلی خود را راه حل رسیدن به آینده مطلوب می دانند و چه بسا پدرانی که برای تامین هزینه تحصیل فرزند خود شبها را تا صبح در آژانسها، کارگاه ها و مراکز کارگری فعالیت می کنند اما هزینه های قانونی شهریه دانشگاه ها یک طرف و بی انصافی های مرسوم در برخی از موسسات دانشگاهی طرف دیگر پازل هزینه های دانشجویان را تشکیل می دهد.
در سال تحصیلی جاری یکی از دانشگاه های زیر مجموعه دانشگاه علمی و کاربردی استان مازندران در شهرستان بابل صحنه اقدامات عجیب و غریب برخی از افراد برای به اصطلاح “سرکیسه کردن” دانشجویان شده است.
در این بازار مکاره از فروش اجباری جزوه تکثیر شده توسط یک استاد و استفاده احتمالی از قوه قهریه برای عدم خرید جزوه تا فتوکپی با تعرفه ۵۳۰ تومان با محاسبات عجیب و قریب! برای یک برگه یکطرفه در انتشارات به پیام خوش آمدگویی دانشگاه در ترم جدید به دانشجویان بدل شده است.
در شرایطی که این اقدامات کاسبکارانه قطعا از چشم مسئولان استانی و حتی متولیان دانشگاه مذکور پنهان مانده است در قدم نخست بدون ذکر نام دانشگاه نسبت به اطلاع رسانی اقدام شده است و بدیهی است در صورت عدم درمان این درد گزارش های بعدی مختصات بیشتری از این نوع برخورد کاسب کارانه رسانه ای خواهد شد./تابناک

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :