پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس: کمپ لیبرتی پس از اقدام ارتش عراق در پاکسازی کمپ اشرف محل اسکان گروهک تروریستی منافقین ایجاد شد تا برای سرنوشت نهایی این افراد اقدام گردد. حملات صورت گرفته به کمپ لیبرتی در حالی صورت گرفت که نوع واکنش آمریکایی‌ها به این مسئله امری قابل توجه است.

جان کری وزیر خارجه آمریکا حمله به مقر گروهک منافقین در عراق را محکوم کرد. کری در این زمینه گفت: آمریکا قویاً این حمله تروریستی را محکوم می‌کند. ما با مقامات ارشد عراقی در تماس نزدیک هستیم که مطمئن شویم که خدمات درمانی و اضطراری لازم برای قربانیان فراهم شود. وی تاکید کرد که آمریکا متعهد به کمک به کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای انتقال دائمی اعضای ساکن در کمپ لیبرتی به خارج از عراق است.

این سخنان دلسوزانه و بشر دوستانه در حالی از سوی ارشدترین مقام وزارت امور خارجه آمریکا مطرح می‌گردد که در باب ماهیت ساکنان لیبرتی نکاتی قابل توجه وجود دارد.

نخست آنکه گروهک تروریستی منافقین چه در دوران صدام و چه در زمان حضور نیروهای آمریکایی در عراق و چه از زمان تشدید فعالیت تروریست‌ها از جمله داعش، علیه مردم و امنیت ملی عراق اقدام کرده و هزاران انسان ‌قربانی حملات تروریستی آنان شده‌اند.

دوم آنکه گروهک تروریستی منافقین دستش به خون ۱۷ هزار ایرانی آغشته است که جنایتی بزرگ است که اگر صداقت جهانی برای مبارزه با تروریسم و مجازات قاتلان بشریت وجود داشت، این گروه تروریستی باید هم ردیف گروه‌هایی مانند داعش قرار گرفته و مبارزه با آنان به تکلیفی جهانی مبدل می‌شد.

سوم آنکه گروهک تروریستی منافقین حتی برای مردم اروپا و آمریکا نیز تهدید امنیتی است و بسیاری از اتباع این کشورها قربانی حملات تروریستی منافقین شده‌اند.

با توجه به این شرایط مواضع به اصطلاح بشردوستانه کری در قبال کمپ لیبرتی چند نکته مهم را آشکار می سازد.

اولاً اینکه ادعای آمریکا مبنی بر کمک به عراق برای مبارزه با تروریسم ادعایی واهی است و آمریکا هدفی جز استمرار تروریسم در عراق ندارد که حمایت آمریکا از گروهک تروریستی منافقین نمودی از آن است.

ثانیاً، رفتار کری نشان می‌دهد که دشمنی آمریکا علیه ملت ایران و نظام اسلامی پایانی ندارد چنانکه آمریکا برای تروریست‌هایی دلسوزی می‌کند که دستشان به خون هزاران ایرانی آغشته است و همچنان نیز بر ماهیت جنایتکارانه خود تاکید دارند.

ثالثاً رفتار کری نشان می‌دهد که سران آمریکا حتی برای مردم خود نیز ارزش قائل نبوده و به حمایت از تروریست‌هایی می‌پردازد که قاتل مردم آمریکا نیز بوده‌اند. با توجه به این حقایق آنچه در کمپ لیبرتی روی داده را می‌توان دم خروس آمریکا دانست که واهی بودن ادعای آنان در مبارزه با تروریسم و رویکرد مثبت به ملت ایران را آشکار می سازد.

لیبرتی نشان داد که آمریکا همان تروریست سابق است که نگاهی جز حمایت از تروریسم در برنامه‌اش ندارد. امریکا در حالی برای گروهک تروریستی منافقین اشک تمساح می ریزد که در برابر کشتار مردم یمن و بحرین به دست سعودی سکوت کرده و حتی از این کشتار حمایت می‌کند. این نوع رفتارها سندی بر واهی بودن ادعاهای بشر دوستی آمریکا و نگاه کاسبکارانه آن به مقوله حقوق بشر است./میزان

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :