پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس به نقل از پلیس فتای مازندران ماموران پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات شهرستان بابل ، با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی، متهم به کلاهبرداری در یک فروشگاه اینترنتی را شناسایی و دستگیر کردند.
سرهنگ سید محسن جعفری فرمانده انتظامی شهرستان بابل در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس با اعلام این خبر، افزود: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا این شهرستان، مبنی بر کلاهبرداری از وی در یک سایت فروش محصولات دیجیتالی، موضوع در دستورکار ماموران پلیس فتای این فرماندهی قرار گرفت.
فرمانده انتظامی شهرستان بابل در ادامه چنین تشریح کرد: شاکی با مراجعه به پلیس فتا عنوان داشت مدتی پیش از طریق سایت اینترنتی اقدام به خرید یک گوشی تلفن همراه به ارزش یک میلیون تومان کردم. به درخواست فروشنده پول را به حساب اعلام شده از طرف فروشنده واریز کرده و قرار شد چند روز بعد از خرید و ارسال پول، گوشی برایم پست شود. مدتی گذشت تا اینکه مأمور پست بسته‌ای را برایم آورد، از وضعیت ظاهری بسته این‌گونه بر می‌آمد که جعبه گوشی تلفن همراه است. بعد از دریافت بسته، اقدام به باز کردن بسته نمودم. اما در بسته پستی ارسالی فقط یک قاب گوشی شکسته و مقداری روزنامه مچاله شده وجود داشت. از این رو با تنظیم شکایت در پلیس فتا تقاضای رسیدگی به این موضوع را داشتم.
سرهنگ جعفری در ادامه افزودند: پس از اخذ مرجوعه قضایی بلافاصله مراتب در دستور کار کارآگاهان این پلیس قرار گرفت که در ادامه پس از بررسی و تحقیقات انجام شده، متهم که ساکن سنندج می باشد شناسایی گردید.
فرمانده انتظامی شهرستان بابل خاطر نشان کرد: با توجه به این شکایت مأموران پلیس فتای شهرستان بابل عملیات ردیابی فروشنده کلاهبردار را آغاز کردند تا اینکه با بهره‌گیری از اطلاعاتی که از سوی مالباخته در اختیارشان قرار گرفته بود به سرنخ‌هایی از متهم دست یافتند. مأموران پلیس در تحقیقات و بررسی‌های فنی اولیه از سایت مذکور، ایمیل و آی پی لاگین‌های متهم را به دست آوردند و پس از بررسی های فنی به عمل آمده، آدرس دقیق متهم در سنندج با یک نام جعلی شناسایی شد. سپس متهم به این پلیس احضار شد، اما در بازجویی‌های نخستین هرگونه تقلبی در فروش گوشی را انکار و ادعا کرد خریدار دروغ می‌گوید و قصد سرکیسه کردن او را دارد اما در ادامه بازجویی‌های دقیق و فنی و مشاهده دلایل و مستندات پرونده زبان به اعتراف گشوده و اتهامات وارده را اقرار کرد.
سرهنگ جعفری در پایان بیان داشت : با اعترافات متهم مشخص گردید هدف وی از این کار کلاهبرداری بوده است ، سرانجام پس از تکمیل تحقیقات، پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال گردید.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :