پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

۲۷۷ نفر طی چهار ماهه سالجاری در تصادفات جان خود را از دست دادند
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: آمارها نشان می دهد در چهار ماه سالجاری۲۷۷ نفر در تصادفات رانندگی در استان جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳ درصد کاهش داشت . به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان ، دکتر علی عباسی میزان تلفات تصادفات را در حوزه درون شهری ۶۵، برون شهری ۲۰۰، خاکی و روستایی ۱۲ مورد بیان کرد و افزود: این مقدار در مدت مشابه سال قبل در حوزه درون شهری ۷۳، برون شهری ۱۹۷و راه روستایی ۱۶نفر بوده است.
وی مصدومین تصادفات در چهار ماه نخست امسال را ۵ هزار ۱۸۸ نفر اعلام کرد و افزود: ساری با یک هزار ۳۸ ،بابل با ۷۵۰ و آمل با ۶۴۱ مورد بیشترین و عباس اباد با ۷۱ ،رامسر با ۹۹ مورد کمترین آمار مصدومین در چهار ماه سالجاری را داشتند.
این مقام اجرایی استان در پایان خاطر نشان کرد : سرعت زیاد ، عدم توجه به مقررات رانندگی ،عدم استفاده از کمربند ایمنی ،عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی ، عدم رعایت فاصله با خودروی جلویی و سبقت غیر مجاز از جمله موارد در تصادفات منجر به فوت با مصدوم شدن است که برای جلوگیری از این موارد ذکر شده میتوان با رعایت نکات ایمنی که توسط کارشناسان راهنمایی و رانندگی اعلام میشود ، در پیشگیری و کاهش آسیب ها بسیار سودمند است .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :