پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس  : جهانگیری از حماسه مردم مازندران در انتخابات خرداد ۹۲ تقدیر نمود و گفت : مازندرانی ها حق بزرگی به گردن دولت تدبیر و امید دارند و کار اصلی را در انتخابات سال ۹۲ برای یک حرکت گسترده آغاز کردند حماسه سیاسی منجر به امید مردم شد و مازندرانی در این بخش سهم بزرگی ایفاء کردند…..

دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور که در جلسه شورای اداری مازندران سخن می گفت از استاندار با تجربه ، زحمتکش و خوب مازندران تقدیر و تشکر نمود و تاکید کرد : مازندران باید استان اول توسعه ای کشور باشد زیرا دارای فرصت های استثنایی است.

در این جلسه که وزرای جهاد کشاورزی و نیرو نیز حضور داشتند اسحاق جهانگیری گفت : طرح آبزیان می تواند زمینه کار گسترده در آینده استان باشد و طرح پرورش ماهیان خاویاری در جویبار کار عظیم ، گسترده و مهمی بود و سرمایه گذاری بزرگی انجام شد و در این بخش توسعه طرح پرورش ماهی در قفس سرعت بگیرد.

وی استان مازندران دارای فرصت های بسیار زیادی دانست و با اشاره به مسائل و مشکلات مطرح شده در جلسه شورای اداری گفت :  طرح مشکلات به گونه ای نشود که احساس شود وضع روزبروز بدتر می شود در حالیکه کارهای بزرگی در حال انجام است  باید فرصت های استان ، آینده استان و برنامه های استان گفته شود و به دنبال توسعه استان باشیم .

وی از حماسه مردم مازندران در انتخابات خرداد ۹۲ تقدیر نمود و گفت :  مازندرانی ها حق بزرگی به گردن دولت تدبیر و امید دارند و کار اصلی را در انتخابات سال ۹۲ برای یک حرکت گسترده آغاز کردند حماسه سیاسی منجر به امید مردم شد و مازندرانی در این بخش سهم بزرگی ایفاء کردند.

جهانگیری مذاکرات هسته ای را پیچیده ترین مذاکرات تاریخ دنیا خواند و گفت : اگر دولت هیچ کاری نمی کرد همین مذاکرات هسته ای برای عملکرد یک دولت کفایت می کرد  با تدابیر مقام معظم رهبری و حمایت مردم یکی از اولویت مهم دولت تدبیر که حل با عزت مشکل پرونده هسته ای بود مرتفع شد که اعتراف به حق هسته ای ملت ایران ، حفاظت از دستاوردهای هسته ای کشور و بر طرف شدن تحریمهای ظالمانه سه نتیجه مهم تحقق این اولویت است.

وی مذاکرات هسته ای را یکی از افتخارات ملت ایران خواند و گفت :  یکی از دستاوردهای جمهوری اسلامی همین تربیت تیم مذاکره کننده بوده است و اقتدار جمهوری اسلامی دشمنان را به پای میز مذاکره کشاند.

جهانگیری افزود : دشمنان فکر می کردند با تحریمها کل صنعت ایران را از پا در می آوردند ولی ملت با استواری و بزرگواری در مقابل تحریمها استقامت و مقاومت کرد.

معاون اول رئیس جمهور به تبیین مسائل منطقه ای هم پرداخت و گفت : آمریکا هم به این نتیجه رسیده که با داعش بدون ایران نمی شود مبارزه کرد. جهانگیری به مشکل بیکاری کشور اشاره کرد و گفت : بیکاری، مردم کشور و جوانان ما را رنج می دهد جوانان تحصیل کرده که می توانند فرصت بزرگی برای توسعه کشور باشند به دلیل بیکاری رنج می برند و ما وظیفه داریم  برای توسعه ایران و حل مشکل بیکاری و توسعه رفاه مردم برنامه ریزی و کار کنیم.

وی افزود : موج سرمایه گذاری کشور های اروپایی و غربی برای ایران آغاز شده است و این اتفاق مهم است و باید در شرایط موجود به گونه ای مدیریت کنیم تا اهداف توسعه ای حاصل شود و تولید ، صادرات و اشتغال کشور افزایش پیدا کند و توسعه کشور و رفاه مردم سرعت بگیرد.

جهانگیری  نسخه اقتصاد مقاومتی را نسخه بسیار خوب و شفا بخش دانست و گفت : اقتصاد مقاومتی سیاستهای عالمانه و دقیق برای توسعه کشور است و همه مدیران مکلف هستند و یک دستور اداری است که باید در چارچوب سیاستهای اقتصاد مقاومتی حرکت کنند . معاون اول رئیس از برگزاری جلسه مشترک استانداران با دولت در روز چهارشنبه خبر داد و گفت : سال ۹۴ از نظر اقتصادی سال سختی برای ماست و سخت ترین سال اقتصادی بعد از انقلاب است از منابع نفت بد استفاده شد و آن منابعی که می توانست ایران را به توسعه و شکوفایی برساند به بلای جان تبدیل شد یک میلیون نفت صادر می کنیم هم محدودیت فروش هست و هم محدویت دسترسی به منابع فروش نفت داریم وانتظار داریم سال سخت اقتصادی را مدیران ما باید مدیریت کنند .

جهانگیری تاکید کرد :  تصمیم دولت واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی است و واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی یکی از ملاکهای ما در ارزیابی مدیران استانی است. وی تصریح نمود : رشد اقتصادی در سال گذشته به ۳ درصد رسید و تورم ۴۰ درصدی هم به ۱۵ درصد رسید و کاهش تورم و رشد اقتصادی نیز در سال جاری تداوم خواهد داشت.

وی مازندران را جزء استانهای خوب کشور دانست و گفت :   در مازندران حساسیت نسبت به زمین باید در سطح بسیار بالایی باشد و باید با زمین خواری مبارزه شود و نباید اجازه دهیم زمین خوب کشاورزی که می توان از آن سه کشت گرفت تغییر کاربری داده شود با آرامش مردم و ویلا داشتن مردم مخالف نیستیم ما با زد و بندهای اداری و تغییر کاربری بناحق مخالفیم البته جاهای مشخصی هم برای اینکه مردم ویلا داشته باشند مشخص شود نه آنکه جنگل را خراب کنند بگویند می خواهیم ویلا بسازیم یا اراضی کشاورزی را با زد و بند به ویلا تبدیل کنند جلوی اینکارها باید گرفته شود.

وی تاکید کرد : مازندران باید استان اول توسعه ای کشور باشد، استان مازندران استان مهم و پر پتانسیلی در کشور است و مازندرانی ها باید بپذیریند که یک استانی مرزی و دریایی اند و فقط چند استان کشور این ظرفیت را دارند.

جهانگیری اظهار داشت: روسها پس از تحریم به شدت دنبال تهیه نیازهای خود از ایران هستند و این پتانسیل و این جمعیت یک پتانسیل استثنایی است. وی جمعیت خوشفکر باسواد و تحصیل کرده مازندران را یک فرصت استثنایی خواند و گفت : این فاصله نزدیک با پایتخت بازار ۱۵ میلیونی یک فرصت استثنایی است و انتظار ما این است که مازندران استان اول توسعه ای کشور باشد.

جهانگیری تاکید کرد : در کجای کشور اینگونه گردشگران حضور می یابند باید از منافع حضور این گردشگران استفاده کرد از فرصت کشاورزی خوب باید استفاده کنیم. جهانگیری افزود :  کار خلاف محیط زیست نباید اتفاق بیافتد در بسیاری از جاها صنعت هم دارند جنگل هم دارند بیائیم صنعت آی تی بیاوریم امسال وزیر ارتباطات اعلام کرده که ۱۰۰ هزار شغل در بخش آی سی تی ایجاد می شود تلاش کنید ۵ تا ۱۰ هزار از این شغلها به مازندران آورده شود برای توسعه مازندران از این فرصتها استفاده کنیم .

جهانگیری بر تکمیل سریعتر راههای مازندران تاکید کرد و گفت :برای مدیریت کشور این اتفاق بدی است که مردم برای آمدن به شمال یک فاصله ۲۰۰ کیلومتری را ۱۴ تا ۱۵ ساعت در راه باشند.بر اساس زمانبندی که به من دادند قرار شد جاده فیروزکوه تا سال ۹۴ به پایان برسد جاده هراز تا سال ۹۵ تمام شود قطعه اول اتوبان تهران شمال تا پایان سال۹۶ تکمیل شودو قطعه چهارم که نیمه کاره افتتاح شده بود الان تکمیل شده و مورد بهره برداری قرار گرفته است .

معاون اول رئیس جمهوراز سازمان مدیریت خواست تا اعتبارات امسال حوزه راه را صد درصد تخصیص دهد تا این مشکلات برطرف شود و تصریح نمود: سد های در دست اقدام باید به سرانجام برسد و استاندار پیگیری کند

وی در پایان از فلاح استاندار مازندران به عنوان استاندار با تجربه ، زحمتکش و خوب تقدیر و تشکر نمود و تاکید کرد : مسائلی که استاندار مطرح کردند پیگیری شود زیرا این مسائل جمع بندی مدیریتی استان است و باید شدنی باشد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :