پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

وزیر بهداشت: زنده کردن پرونده خون‌های آلوده همزمان با توافق سفر فابیوس از سر نوع‌دوستی نیست / صفت نیکی که رهبری برای تیم هسته ای به کار بردند تاکنون بر هیچ کسی به کار نبرده بودندپایگاه خبری کیا :وزیر بهداشت که با هدف بازدید از پروژه ها و مراکز بهداشتی درمانی و  چگونگی اجرای برنامه پزشک خانواده به استان مازندران سفر کرده است در حاشیه بازدید از بیمارستان بوعلی و در جمع خبرنگاران از بهره برداری بیمارستان آمل ظرف سه ماه آینده خبر داد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

 به گزارش وب دا؛ دکتر سید حسن هاشمی ضمن اعلام این خبر همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر چگونگی نظام پرداخت مبتنی بر عملکرد ، گفت : نظام پرداخت در وزارت بهداشت بعد از ۳۰ سال تغییر می کند.

وی گفت: طبیعی است که هیچ اقدام جدیدی نیست که به طور کامل و بی نقص اجرا شود و همه مسوولان این حوزه موظفند که اشکالات این طرح را بررسی و بازنگری کنند.

وی یادآور شد: طرحی که به عنوان نظام نوین پرداخت مبتنی بر عملکرد برای گروههای پرستاری و پزشکان ابلاغ شده است  در سال جاری دو  یا سه بار  تغییر کرده است .

دکتر هاشمی گفت: معتقدیم این طرح به عدالت نزدیک تر است و هر کس که کار بیشتری کند دریافتی بیشتری دارد.

وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد در خصوص طرح پرداخت مبتنی بر عملکرد  با بازنگریها و اصلاحات انجام شده تا اواسط یا اواخر امسال به نقطه مطلوب برسیم.

وزیر بهداشت در ادامه با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت گفت: با اجرای این طرح بیش از ۱۰ میلیون نفر بیمه شدند و دسترسی به پزشکان، ماماها و دارو با گذشته قابل مقایسه  نیست و البته این به معنای این نیست که مشکلی در اجرای این طرح نداشته ایم و زیر ساختهای لازم  مشکل دارند.

دکتر هاشمی با اشاره به حمایت دولت از اجرای طرح تحول سلامت ،در خصوص استمرار طرح تحول سلامت تصریح کرد: امیدوار هستیم  با همراهی خوب دولت همانطور که برای آب و گاز به مردم سوبسید داده می شود  ، در زمینه هزینه سلامت مردم نیز این اتفاق بیفتد.

وزیر بهداشت اظهار امیدواری کرد اعتبارات لازم برای استمرار طرح تحول سلامت در قالب برنامه بودجه سال ۹۵ و نیز برنامه ششم توسعه تخصیص یافته و این برنامه با قوت ادامه یابد.

دکتر هاشمی در ادامه به برنامه های آینده وزارت بهداشت اشاره کرد و گفت : ۲۰۰۰ تخت ویژه تا پایان سال در سراسر کشور راه اندازی خواهد شد . توجه به اورژانس بیمارستانی و گسترش بلوکهای زایمانی و نیز توجه به بهداشت محیط و نظارتهای جدی بر  مراکز توزیع غذا  از مهمترین برنامه های پیش روی حوزه بهداشت و درمان است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :