پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
پایگاه خبری کیا :خاموشی جنگل های بخش دشت سرآمل بیش از پنج روز دوام نیاورد که شعله های آتش این بار درختان جنگل های بخش امامزاده عبدالله این شهرستان را طعمه حریق کرد.
بخشدار امامزاده عبدالله شهرستان آمل شامگاه دوشنبه به ایرنا گفت: بخشی از جنگل های این بخش واقع در ارتفاعات روستاهای کمربن و شاهزید به نام شیردار اسی از عصر دوشنبه دچار آتش سوزی شد و به علت سخت گذر و صخره ای بودن محل حریق دامنه آتش سوزی تاکنون مهار نشد.

یحیی عسگری پور افزود: البته نیروهای مردمی و ماموران یگان حفاظت و منابع طبیعی و امدادی شهرستان آمل برای مهار آتش سوزی به منطقه اعزام شدند و با تجهیزات دستی در حال خاموش کردن آتش هستند.

وی با بیان اینکه گونه های جنگلی این بخش صنعتی و دست کاشت است، اضافه کرد: هنوز سطح دقیقی از وسعت منطقه آتش گرفته مشخص نیست.

بخشدار امامزاده عبدالله آمل ادامه داد: متاسفانه امکان اعزام ماشین آلات آتش نشانی به محل آتش سوزی وجود ندارد و فقط با اعزام بالگرد هوایی برای اطفای آتش می توان از گسترده دامنه آتش سوزی جلوگیری کرد.

عسگری پور گفت: علت دقیق آتش سوزی در جنگل های این بخش هنوز مشخص نشده اما گرمای بیش از حد هوا در هفته جاری و وجود برگ های خشک در پای درختان و وزش باد در گسترده شدن دامنه آتش سوزی در آمل تاثیرزیادی داشته است.

عصر پنجشنبه هفته گذشته هشتم مردادماه نیز بیش از یک هکتار از جنگل های واقع در ارتفاعات روستای آهنگرکلا از توابع بخش دشت سر شهرستان آمل در آتش سوخت.

در حوزه استحفاظی شهرستان آمل حدود ۲۹۵ هزار هکتار جنگل و مرتع وجود دارد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :