پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس:سازمان هواشناسی کشور با صدور اطلاعیه ای نسبت به وقوع توفان تندری گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت به سبب رشد ابرهای جوششی و احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در برخی از مناطق و استانهای کشور هشدار داد.

سازمان هواشناسی کشور در این اطلاعیه تصریح کرده است: نقشه های پیش یابی نشان می دهد که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، به ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، وقوع توفان تندری گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت به سبب رشد ابرهای جوششی و احتمال آب گرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها و رودخانه ها در برخی از استانهای کشور قابل پیش بینی است.

براساس این گزارش، وقوع این پدیده جوی طی روز جاری در استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان، ایلام، جنوب کردستان، کرمانشاه، غرب و جنوب اصفهان، جنوب همدان، نیمه غربی کرمان، شمال و غرب فارس، شمال خوزستان و جنوب سیستان و بلوچستان نیازمند اتخاذ تمهیدات لازم و خودداری از تردد و توقف در حاشیه رودخانه های این مناطق است.

همچنین روز پنجشنبه (فردا) استانهای چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، نیمه جنوبی اصفهان، نیمه شمالی فارس، ایلام، ارتفاعات لرستان، شمال خوزستان، شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و نوار غربی آذربایجان غربی شاهد وقوع این پدیده خواهند بود و رعایت تمام جوانب احتیاط در این زمینه ضروری است.

سازمان هواشناسی کشور تاکید کرده که با توجه به پیش بینی شرایط جوی مخرب فوق توصیه می شود تمهیدات لازم برای کاهش خسارات احتمالی از جمله خودداری در تردد در حاشیه رودخانه ها و احتیاط لازم در تردد جاده ای نقاط مرتفع مناطق یاد شده بکارگیری شود./ایرنا

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :