پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی ، تحقیقاتی درمانی حضرت فاطمه زهرا (س) ساری دکتر سید محمود نورایی فوق تخصص جراحی قلب مرکز آموزشی درمانی حضرت فاطمه زهرا (س) ساری گفت : الکل باعث از بین رفتن عضله قلب می‌شود و این در دنیا با تحقیقات و مقالات مختلف به اثبات رسیده استدکتر- نورایی
وی افزود : مصرف الکل به بهانه آنتی‌اکسیدان موجود در آن کاری اشتباه است و می‌توان آنتی‌اکسیدان موردنیاز بدن را از میوه‌ها و آب‌میوه‌های موجود برطرف کرد.
این عضو هیات علمی به حرام بودن مشروبات الکلی از نگاه شرعی اشاره کرد و افزود: الکل به مقدار کم هم موجب بیماری‌های قلبی می‌شود و این مطلب از نگاه علمی در مقالات و تحقیقات بسیاری وجود دارد .
این جراح برجسته قلب و عروق دانشگاه علوم پزشکی مازندران یکی دیگر از مضرات دیگر مصرف الکل را تشدید بیماری قلبی عنوان کرد و گفت: بر اساس تحقیقات انجام‌شده الکل باعث تشدید بیماری‌های قلبی خواهد شد.
دکتر نورایی ادامه داد: مصرف الکل به عضلات قلبی آسیب می‌رساند و موجب بیماری کاردیومیوپاتی می‌گردد که در این صورت توان عضلات قلبی پایین می‌آید و باعث کاهش قدرت انقباض عضله قلبی بیمار می‌گردد.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران افزود: این‌گونه بیماران که عضلات قلبی آنان ضعیف می‌شود به چهار گروه تقسیم می‌گردند که در گروه اول ، بیماران می‌تواند فعالیت‌های فیزیکی به‌صورت معمول ولی با مشورت پزشک انجام دهند.
این جراح و قلب و عروق ادامه داد: در گروه دوم ، بیماران با فعالیت‌هایی که به انرژی زیاد نیاز دارد تنگی نفس پیدا می‌کند و در گروه سوم افراد با تحرک بدنی معمولی دچار تنگی نفس می‌شود و در گروه چهارم با کمترین تحرکی موجب تنگی نفس شده و کمترین تحرک باعث تنگی نفس در آن‌ها می‌گردد.
دکتر نورایی عوارض الکل را بسیار زیاد عنوان کرد و گفت: مصرف الکل علاوه بر ایجاد عوارض قلبی موجب سیروز کبدی و نهایتاً مرگ بیمار هم می‌شود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :