پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس:عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: برای پرداخت مطالبات فرهنگیان مبلغ یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از قِبَل یک درصد از درآمدهای شرکت‌های سود ده و دو درصد بانک‌های دولتی برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است.
رجب رحمانی در گفت‌وگو با تسنیم در قزوین، درباره برنامه‌ها و اقدامات مجلس شورای اسلامی برای برطرف کردن مشکلات فرهنگیان با اشاره به اینکه در مجلس شورای اسلامی دو موضوع را به صورت جدی پیگیری کرده‌ایم، اظهار داشت: یکی از مشکلات اصلی فرهنگیان اختلاف پایه حقوقی آن‌ها با ۲۴ دستگاه دولتی است که پایه حقوق معلمان از ۲۴ دستگاه دولتی پایین‌تر است.

وی افزود: دستگاه‌های دولتی که دارای پایه حقوقی بیشتری نسبت به فرهنگیان هستند شامل وزارت نیرو، راه و شهرسازی، بانک‌های دولتی، وزارت نفت، شهرداری‌ها، کمیته امداد، بهزیستی، مناطق آزاد تجاری، گمرک، بنادر، سازمان مدریت و برنامه‌ریزی و غیره هستند.

عضو کمیسون تلفیق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در زمینه افزایش پایه حقوق معلمان از دولت درخواست داریم که در برنامه ششم توسعه که دولتمردان در حال تدوین آن هستند افزایش پایه حقوق فرهنگیان را اعمال کنند.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی درباره راه‌حل‌های برطرف شدن مطالبات فرهنگیان خاطرنشان کرد: برای پرداخت مطالبات فرهنگیان مبلغ یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از قِبَل یک درصد از درآمدهای شرکت‌های سود ده و دو درصد بانک‌های دولتی برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است.

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقرر شده تا تمامی دستگاه‌هایی که تا به امروز از پرداخت مالیات معافیت داشتند به جز آستان قدس رضوی مالیات خود را به آموزش و پرورش دهند که در صورت تحقق این امر سه هزار میلیاردتومان به درآمدهای آموزش و پرورش اضافه می‌شود.

وی افزود: ۱۰ درصد از محل هدفمندی یارانه‌ها برای آموزش‌های فنی و حرفه‌ای تعلق گرفته و ۲۰۰ میلیارد تومان هم از محل ردیف بودجه وزارت دفاع به آموزش و پرورش اضافه شده است.

عضو کمیسون تلفیق مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات فرهنگیان در نظر گرفته شده که از این رقم ۳۵۰ میلیارد تومان برای بازنشستگان، ۲۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی مدارس، ۵۰ میلیارد تومان برای دانشگاه ورزشی و ۱۰۰ میلیارد تومان هم برای کانون‌های پرورشی و ورزشی است.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در مجموع مجلس شورای اسلامی و کمیسیون تلفیق اقدامات مناسبی را برای حمایت از آموزش و پرورش و فرهنگیان انجام داده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :