پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

 

 

 

 

کلینیک تخصصی پوست در کشور بروندی آفریقا به نام مقدس امام رضا (ع) به همت پزشک بدون مرز ایران نام‌گذاری شده است.

سید ناصرعمادی متخصص پوست و پزشک بدون مرز ایرانی به دعوت رئیس‌ جمهور کشور آفریقایی بروندی برای درمان بیماران و کمک بشردوستانه به این کشور سفر کرده بود پس از یک ماه ارائه خدمات درمانی به ایران بازگشت، وی که داوطلب جمعیت هلال‌احمر، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و عضو جامعه پزشکان بدون مرز است که تاکنون علاوه بر کشورهای عراق و افغانستان به شش کشور آفریقایی سفر کرده است.

عمادی در گفت‌وگویی اختصاصی با خبرنگار فارس گفت: متعاقب دعوت رئیس‌ جمهور بروندی از وزارت امور خارجه ایران در آذرماه به مدت یک‌ ماه به این کشور اعزام شدم.

وی در ادامه افزود: در این مدت تلاش کردم در حوزه‌های آموزش به دانشجویان، ارتباط با جامعه علمی و درمانی، درمان به وسیله داروهای ایرانی را در دستور کار قرار دهیم که زحمت و تلاش یک‌ ماهه‌ام در بخش درمان و آموزش، منجر به نصب تابلو به نام مقدس امام رضا (ع) در درمانگاه تخصصی پوست کشور آفریقایی شد.

پزشک بدون مرز ایرانی در ارتباط با چگونگی نصب نام مقدس امام رضا(ع) بر روی کلینیک تخصصی پوست در پایتخت بروندی اضافه کرد: سال قبل رئیس جمهور این کشور از بنده برای همکاری دعوت به عمل آوردند و حاضر شدند که بابت این همکاری 30 هزار دلار در اختیارم قرار دهند.

وی ادامه داد: این دستمزد شاید بسیار چشمگیر هم بوده قبول نکردم و در ازای حقوقی که قرار بود به من بدهند از آنها خواستم تا برای آن کلینیکی که کار می‌کنم نامش را به اسم امام رضا (ع) مزین کنند تا این کشور با اندک مسلمانی که دارد با نام مقدس امام رضا (ع) آشنایی بیشتری داشته باشند.

عمادی در ارتباط با آخرین ملاقاتش با وزیر امور خارجه بروندی خاطرنشان کرد: وزیر امور خارجه بروندی با تقدیر از تلاش‌ها و خدمات انجام شده گفت « دو سال قبل تصمیم گرفتیم تا در ایران سفارتخانه این کشور را بازگشایی کنیم عده‌ایی از کشورهای غربی گفتند چرا در ایران که حامی تروریست است می‌خواهید سفارتخانه راه‌اندازی کنید.

وی تصریح کرد: ولی امروز با فعالیتی که شما برای کشورم انجام دادید، برای همه آنان مسجل شد که جمهوری اسلامی ایران یک کشور بشردوست با پزشکان و متخصصان قابل است.

وی در مورد درمان بیماران با داروهای ایرانی در پایان گفت: در این مدت برای درمان بیماران از داروهای کاملا ایرانی استفاده کردیم که نتایج بسیار مثبت روی بیماران داشته البته با این کار خواستیم تا زمینه صادرات دارو از ایران به کشور‌های آفریقایی باز شود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :