پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

مدیرکل گمرکات مازندران میزان درآمد گمرکات این استان در هشت ماه سال جاری را بیش از 127 میلیارد و 671 میلیون تومان اعلام کرد و گفت که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 44 درصد رشد داشته است.

ابوالقاسم یوسفی نژاد با اشاره به آنکه بیشترین درآمد گمرکات استان از محل واردات کالاها به دست آمده است، گفت که حدود یک میلیون و 394 هزار تن کالا به ارزش 704 میلیون و 734 هزار دلار وارد کشورشده است.

وی افزود: دراین مدت گندم حدود 25 درصد، ذرت 22، آهن آلات 16 و جو حدود 10 و ماشین آلات 7 درصد کل ارزش کالاهای وارداتی این استان را تشکیل می دهند.

وی افزود: عمده کالاهای وارداتی به این استان از کشورهای امارات ، فدراسیون روسیه ، ترکیه ، ترکمنستان و چین بوده است.

یوسفی نژاد افزود: در این مدت با صدور کالا به کشورهای عراق ، ترکمنستان ، فدراسیون روسیه ، آذربایجان و قزاقستان میزان درآمد ارزی به بیش از 272 میلیون و 822 هزار دلار رسید.

مدیرکل گمرکات مازندران گفت : فرآورده های لبنی به ارزش بیش از 45 درصد ، سیمان 18 درصد ، سایر کالاهای صنعتی 12 ، لوله و پروفیل 10 و سایر مواد غذایی نیز حدود 8 درصد از کالاهای صادرشده از این استان به خارج از کشور بوده است.

وی علت افزایش میزان صادرات و واردات کالاها دراین استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته را متاثراز هم افزایی دولت تدبیر و امید دربعد دیپلماسی با کشورهای منطقه دانست.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :