پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد  از رشد حمل و نقل ریلی بندر امیرآباد بهشهر در آینده ای نزدیک خبر داد.

علی خدمتگزار  تصریح کرد: بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بعنوان تنها بندر شمالی متصل به شبکه ریلی سراسری ، افزایش حمل و نقل کالا با استفاده از شبکه ریلی را در دستور کار خود قرار داده است .

وی، با اشاره به ساخت16 کیلومتر ریل داخلی در بندر و منطقه ویژه گفت : ظرفیت های بالقوه زیادی برای جابجایی کالا با استفاده از راه آهن در بندر امیرآباد داریم و امیدواریم با راه اندازی اسکله رو- رو ریلی و همچنین فراهم آوردن تمهیدات لازم ، گام موثری در جهت استفاده هر چه بیشتر از صنعت ریلی کشور برداریم .

مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد ادامه داد:  اهمیت استفاده از حمل و نقل ریلی در بندر امیرآباد به خاطر کاهش زمان و افزایش ایمنی حمل و نقل کالا ، کاهش مصرف انرژی و آلودگی محیط زیست و همچنین کاهش حجم ترافیک جاده ای بسیار زیاد است و تاثیر مستقیمی بر بهره وری این بندر بزرگ شمال کشور و کسب رکوردهای تخلیه و بارگیری خواهد داشت .

خدمتگزار به ایجاد کارگروه های داخلی و کارگروه های استانی برای تعریف طرح های عمرانی مرتبط با شبکه ریلی ، سرعت بخشیدن به تسهیلات و ایجاد طرح های انگیزشی برای استفاده سرمایه گذاران و صاحبان کالا از راه آهن در این منطقه بزرگ تجاری اشاره کرد .

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :