پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای اکو در رامسر آغاز شد
نخستین کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی (اکو) امروز (دوشنبه) با حضور مسعود سلطانی فر رییس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و جمعی از مهمانان و اندیشمندان داخلی و خارجی در شهر نمونه گردشگری رامسر آغاز شد.

در این کنفرانس 70 میهمان خارجی از ٩ کشور آذربایجان، ازبکستان، افغانستان، تاجیکستان، ترکیه، پاکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان به همراه دهها کارشناس گردشگری از ایران حضور دارند.

شناساندن قابلیت ها و توانمندی های ایران و بویژه استان مازندران در خصوص گردشگری و سلامت با حضور کارشناسانی از کشورهای عضو اکو یکی از اهداف برگزاری این کنفرانس اعلام شده است.

رییس اتاق اکوی ایران، استاندار مازندران، دبیر کل همکاری های اقتصادی اکو، رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به همراه رییس اتاق بازرگانی ایران و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی سخنرانان افتتاحیه این کنفرانس هستند.

برگزاری دو نشست علمی با عنوان ˈ توسعه و تنوع محصولات و خدمات گردشگری سلامتˈˈ و ˈمدیریت زمین و منطقه بندی گردشگری سلامت ˈ از برنامه های نخستین روز کنفرانس بین المللی گردشگری سلامت است که در هر نشست علمی 9 کارشناس به بیان دیدگاه های خود می پردازد.

بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته در دومین روز برگزاری کنفرانس هم سه نشست تخصصی با عنوان ˈتوسعه و توانمندسازی نیروی انسانی در گردشگری سلامتˈˈ، ˈاقتصاد گردشگری سلامت و فناوری ارتباطات و اطلاعاتˈˈ و ˈارتباط با مشتری ، تبلیغات و بازاریابی در گردشگری سلامت ˈ برگزار می شود که در مجموع 30 نفر سخنرانی خواهند کرد.

بازدید از بیمارستان چالوس و آمل و برخی دیگر از زیرساخت های گردشگری سلامت مازندران از برنامه های حاشیه ای نخستین کنفرانس گردشگری سلامت است.

قرار است همزمان با این کنفرانس ، نمایشگاه بین اللملی گردشگری سلامت نیز در رامسر و آمل برپا شود.

بازدید از جاذبه های گردشگری از جمله موزه، تله کابین و دهکده صنایع دستی رامسر از برنامه های در نظر گرفته شده برای میهمانان خارجی پیش از آغاز برگزاری کنفرانس گردشگری سلامت بود.

به گفته دلاور بزرگ نیا دبیر این کنفرانس، قرار است تور گردشگری با حضور میهمانان داخلی و اعضای عضو اکو به مناسبت هفته فرهنگی رامسر، با عنوان ˈرامسر گردیˈ برگزار شود.

امکان جذب گردشگر و سرمایه گذار در مازندران به زیبایی هایی طبیعی محدود مانده است و ظرفیت های بزرگ این استان در سایه تبلیغ نشدن و اطلاع رسانی نکردن حرفه ای به محاق رفته است.

با برپایی سلسله کنفرانس ها و همایش های بین المللی موضوعی مانند گردشگری سلامت، استعدادهای ناب استان بخصوص در گستره منطقه ای را معرفی می کند.

استان مازندران به لحاظ نزدیکی به پایتخت، 350 کیلومتر نوار ساحلی، سه فرودگاه، جذابیت های جنگلی، منابع درمانی طبیعی و زمینه تبدیل شدن به قطب گردشگری در میان کشورهای حاشیه دریای خزر و نیز عضو اکو دارای توانمندی های بالایی است که در این کنفرانس باید به درستی معرفی شود.

بر اساس آمارهای جهانی، صنعت گردشگری دومین صنعت پردرآمد در جهان محسوب می شود و منابع جهانی اعلام کرده اند که درآمد حاصل از گردشگری سلامت بیش از 100 میلیارد دلار است. در کشورهای پیشرفته حوزه سلامت بیش از ۱۰درصد از تولید ناخالص ملی را تشکیل می دهد. تلفیق این دو بازار بزرگ برای ایجاد یک بازار مشترک، منجر به ایجاد یک اقتصاد مطمئن و سود آور خواهد شد که مازندران این موقعیت ممتاز را داراست.

علاوه بر این استان مازندران از دو منظر گردشگری درمانی و نیز تجهیزات و دانش پزشکی ویژگی های منحصر به فردی دارد؛ مازندران با توجه به موقعیت خاص اقلیمی و داشتن آب های معدنی گرم و سرد در دامنه های البرز بویژه اطراف قله دماوند همواره با اقبال گردشگران مواجه بوده است.

سازمان همکاری های اقتصادی (اکو) با داشتن 10 عضو، از نظر وسعت و جمعیت، دومین سازمان همکاری منطقه ای به شمار می آید. وسعت منطقه اکو نزدیک به هشت میلیون کیلومتر مربع و با دارا بودن جمعیتی بالغ بر 450 میلیون نفر، سهم شش درصدی از کل وسعت جهان دارد و سهم هفت درصدی از جمعیت جهان به این سازمان اختصاص دارد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :