پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

 

 

برای اولین بار طرح پایلوت جایگزینی آب ژاول با گاز کلر در سطح روستاهای استان مازندران  در 14پروژه  آبرسانی روستایی محمودآباد اجرا شد.

مدیر عامل آبفار مازندران در حاشیه اجرای این طرح اظهار داشت: طرح جایگزینی آب ژاول با گاز کلر از مدتها پیش در دستور کار ما قرار داشت که پس از مطالعات انجام شده و با توجه به مزایای مثبت این طرح، به صورت پایلوت در سطح روستاهای محمودآباد اجرا شد.

مهندس مجید عبدالهی با اشاره به مخاطرات نشت گاز کلر افزود: آب ژاول همانند گاز کلر خاصیت ضدعفونی کنندگی قوی دارد اما کاربردش آسانتر است و نیازی نیست که آبداران همانند گاز کلر محلول تهیه کنند،در تمام شبکه توزیع نیز پایداری دارد و هزینه نصب ، نگهداری و تعمیرات دستگاهها هم پایین تر است.

وی هزینه خرید آب ژاول را بسیار پایین تر از گاز کلر بیان کرد و گفت: هزینه خرید آب ژاول برای ضد عفونی کردن آب حدود یک چهارم هزینه گاز کلر است لذا زمانی که این طرح را در سطح تمام روستاهای مازندران اجرایی کنیم یقینا صرفه جویی خوبی در اعتبارات خواهیم داشت.

مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی مازندران تنها عیب آب ژاول را محدودیت زمانی عنوان و کرد و افزود: به دلیل اینکه طی مرور زمان از درصد خلوص آب ژاول محلول در آب شرب کاسته می شود باید در یک محدوده زمانی مشخص استفاده شود که البته ما تمامی آبداران را به رعایت این نکته در آینده اجرای طرح موظف خواهیم کرد.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :