پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
مجری طرح ساماندهی ویلاها و منازل استیجاری مازندران با اشاره به اینکه بخش خصوصی در بحث تور گردانی قوی نیست، گفت: نبود نیروی آموزش دیده، نداشتن اعتقاد به سرمایه گذاری دراین بخش، اجرای تور داخلی و ورودی و  عدم حضور در نمایشگاههای داخلی و خارجی مهمترین دلیل این ضعف است.
به گزارش کیاپرس، هوشنگ مرادی در ستاد اجرایی خدمات سفر مازندران در گفتگو با خبرنگاران بر استفاده از راهنمای بومی و محلی در تور گردانی تاکید  وتصریح کرد:با توجه به حجم مسافران و استقبال بسیار زیاد گردشگران بویژه در ایام نوروز آمار اجرای تورهای موجود بسیار محدود است که باید این فرهنگ نهادینه شود.
وی، ادامه داد: دیدگاه  آژانس های مسافرتی باید نسبت به مازندران سیاحتی باشد.
مجری طرح ساماندهی ویلاها و منازل استیجاری مازندران، با بیان اینکه انجمن تور گردانان استان با حمایت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باید نهادینه شود،اظهارداشت: آموزش های تخصصی برای اجرای تور با علائق ویژه با کمک اداره ورزش و جوانان باید انجام شود.
مرادی، اجرای تورهای یکروزه و جندروزه توسط افراد غیر مجاز را یکی از چالشهای تورگردی دانست و تصریح کرد: مجری تورها باید کارت ویژه داشته باشند و نیروی انتظامی با افراد غیرمجاز برخورد کند.
وی حضور بخش خصوصی در گردشگری را موثر دانست و گفت: بخش خصوصی باید با تبلیغات، اطلاع رسانی، تاسیسات گردشگری، ظرفیت قرارداد شامل هتل ها، رستوران ها، مجموعه تفریحی، ارائه بسته سفر با نرخ مناسب با یک برنامه مدون در اختیار مسافران و مردم قرار گیرد.
مجری طرح ساماندهی ویلاها و منازل استیجاری مازندران  افزود: بخش های خصوصی برای تورگردانی با 3 بند الف ( سازمان هواپیمایی) بند ب ( میراث فرهنگی) و بند پ ( سازمان حج) فعالیت می کنند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :