پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
هفته تلخ کرونا در ایران؛ فوت 2507 بیمار فقط در یک هفتهکیاپرس: هفته گذشته تلخ‌ترین روزهای کرونایی در ۸ ماه و نیم گذشته رقم خورد و آمار مرگ و میر مبتلایان به کرونا به روزانه بالای ۴۰۰ نفر رسید، این در حالی است که رکوردشکنی کرونا همچنان ادامه دارد و بنا به گفته مسئولان وزارت بهداشت هر دقیقه ۴ ایرانی جان خود را بر اثر این بیماری از دست می‌دهد و آمار فوتی‌های کرونا نگران کننده شده است.

به گزارش کیاپرس به نقل از پانا، پس از ورود کرونا به ایران و اعلام رسمی این بیماری در کشور، روند مبتلایان روزانه کرونا در اوایل بهار افزایش موقتی داشت و پس از آن مطابق با سیاست‌های پیشگیری از شیوع کرونا اندکی این بیماری کنترل شد اما در نیمه خردادماه این بیماری از کنترل خارج شد و آمار مبتلایان و فوتی‌های این بیماری روزانه افزایش یافت. علاوه بر این مطابق آمارهای کرونایی، شیوع این بیماری در فصل پاییز خطرناکتر از فصول گذشته بوده است و پیش‌بینی مسئولان نظام سلامت در نیمه دوم سال فوت روزانه ۶۰۰ بیمار در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی است.

۳۱ استان کشور در وضعیت قرمز و هشدار بیماری

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، هم‌اکنون استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. این در حالیست که استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند.

اما در هفته‌ای که گذشت کرونا روی دیگری از خود نشان داد و در تعداد مبتلایان، بستری‌ها و فوتی‌های ناشی از این بیماری رکورد تازه‌ای زد.

ابتلای ۴۱ هزار و ۵۲ نفر به کرونا

در طول هفته گذشته به طور متوسط ۸ هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند که در مجموع طی این هفته، ۴۱ هزار و ۵۲ مبتلای جدید به بیماری کرونا شناسایی شدند. بر این اساس روز شنبه ۷۸۲۰ نفر، روز یکشنبه ۷۷۱۹ نفر، روز دوشنبه ۸۲۸۹ نفر، روز سه‌شنبه ۸۹۳۲ نفر، روز چهارشنبه ۸۴۵۲ نفر، روز پنج‌شنبه ۸۷۷۲ به این بیماری مبتلا شدند.

۱۶ هزار و ۷۶۴ بیمار بستری شدند

طبق آمارها روزانه به طور متوسط بیش از ۲۵۰۰ بیمار در مراکز درمانی بستری شدند و در مجموع طی این هفته تعداد ۱۶ هزار و ۷۶۴ بیمار در مراکز درمانی بستری شدند. بر این اساس روز شنبه ۲۴۱۷ بیمار، روز یکشنبه ۲۳۸۹ بیمار، روز دوشنبه ۳۰۲۳ بیمار، روز سه‌شنبه ۳۲۹۴ بیمار، روز چهارشنبه ۲۸۵۲ بیمار و روز پنج‌شنبه ۲۷۸۹ بیمار در مراکز درمانی سراسر کشور بستری شده‌اند.

۲ هزار و ۵۰۷ بیمار جان باختند

در طول هفته‌ای که گذشت روزانه به طور متوسط ۴۰۰ بیمار کرونا جان خود را از دست دادند که بر این اساس، روز شنبه ۳۸۶ بیمار، روز یکشنبه ۴۳۴ بیمار، روز دوشنبه ۴۴۰ بیمار، روز سه‌شنبه ۴۲۲ بیمار، روز چهارشنبه ۴۱۹ بیمار و روز پنج‌شنبه ۴۰۶ بیمار جان خود را بر اثر بیماری کرونا از دست دادند که در مجموع طی هفته گذشته ۲۵۰۷ نفر بر اثر این بیماری جان باختند.

تامل در آمار‌های ارائه شده نشان می‌دهد که همچنان ویروس کرونا در حال تاخت و تاز است و این را می‌شود از آمار بالای بیماران بدحال دریافت که در بخش‌های مراقبت‌های ویژه (ICU) در بیمارستان‌های سراسر کشور و تحت ویژه‌ترین درمان‌ها با کرونا و آثار و تبعات آن دست به گریبان هستند، مشاهده کرد و بنا به اعلام وزارت بهداشت اکنون ۵۴۷۲ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

این آمارها نشان می‌دهد که تبعات زیرپاگذاشتن پروتکل‌ها و توصیه‌های بهداشتی و بی‌توجهی به دستورالعمل‌های مربوط به بیماری کرونا در روزهای آینده تا چه اندازه هولناک خواهد بود. بنابراین از آنجا که هنوز این بیماری داروی مشخصی ندارد و واکسنی نیز برای مقابله با آن تولید نشده است، بهترین راهکار مقابله با آن پیشگیری است و همواره باید توجه داشت که پیشگیری بهتر از درمان است.

سلامت نیوز: هفته تلخ کرونا در ایران؛ فوت ۲۵۰۷ بیمار فقط در یک هفته

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :