پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس : فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران از افزایش آمار مبتلایان به کرونا، طی روزهای اخیر در تهران خبر داد و گفت: آمار مبتلایان به کووید ۱۹ با شیبی ملایم رو به افزایش است.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده خبری با اشاره به ضرورت اعمال قوانین دورکاری کارکنان ادارت با هدف کنترل پاندمی کرونا در تهران اظهارکرد: استمرار دورکاری کارکنان می تواند از افزایش شیوع کرونا پیشگیری کند.

وی با تاکید بر افزایش آمار مبتلایان، بستری شدگان و فوتی های با تشخیص کرونا در مقایسه با هفته های قبل، ضرورت اعمال محدویت ها را خواستار شد و افزود: دورکاری کارکنان ادارات علاوه بر کاهش حضورکارمندان از تولید سفرهای درون شهری و افزایش بار ترافیک می کاهد بنابراین کماکان پیشنهاد ستاد عملیات مقابله با کرونا استمرار محدودیت در ترددهاست.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران با بیان این که متاسفانه آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در مقایسه با هفته گذشته در تهران رو به افزایش است، خاطرنشان کرد: مجموعا در ۲۴ ساعت گذشته بالغ بر ۶۵۹ بیمار دراستان تهران با تشخیص کرونا بستری شده اند که این آمار در مقایسه با هفته گذشته سیر صعودی داشته است.

دکتر زالی با بیان این که ۱۴۳ نفر از مبتلایان قطعی به کرونا در بخش های مراقبت های ویژه بستری شده اند گفت: سهم بیماران  سرپایی که نیاز به بستری در بخش های درمانی داشته اند نیز  ۹,۹ دهم درصد را به خود اختصاص داده است.

وی ادامه داد: از مجموع افرادی که به عنوان بیمار بیمارستانی نیز به مراکز درمانی تهران با تشخیص کرونا مراجعه کرده اند ۲۱ درصد در بخش های مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفته اند.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران از افزایش آمار مبتلایان به کرونا، طی روزهای اخیر در تهران خبر داد و گفت: آمار مبتلایان به کووید ۱۹ با شیبی ملایم رو به افزایش است.

دکتر زالی با اشاره به این که پیش بینی می شود تهران به سمت موج سوم کرونا در حرکت باشد، افزود: در استان تهران ورود موج سوم کرونا بسیار زودتر از سایر استان ها شکل خواهد گرفت و درهفته های پیش رو با افزایش آمار بیماران کرونایی تهران شرایط جدیدی را تجربه می کند.

وی با اشاره به این که محدودیت در ترددها و دورکاری کارکنان ادارات به میزان قابل توجهی می تواند از سرایت پذیری کرونا بکاهد، تاکید کرد: کاهش حضور و فعالیت کارکنان در ادارات پیشنهاد فنی و کارشناسی ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهرتهران است.

فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ادامه داد: گروههای پرخطر کماکان از حضور در محل کار معاف هستند و این گروههای می توانند ضمن ارائه گواهی پزشکی از قوانین محدودیت ها استفاده کنند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :