پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
علائم التهابی عفونت کرونا در کودکان

کیاپرس ::یک فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی کودکان با اشاره به علائم بیماری کرونا در کودکان، ‌گفت: کودکانی که بین یک تا چهار هفته قبل، عفونت ویروسی کرونا را گرفته باشند، معمولا با علائمی مثل اسهال، کاهش هوشیاری و اختلال خون‌ریزی‌دهنده به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

به گزارش کیاپرس به نقل از روزنامه جام جم ، دکتر رکسانا منصوری با بیان این‌که در اسفندماه کودکان مبتلا به کووید-۱۹ علامت کمتری داشتند، افزود: از این رو تصور می‌شد کودکان به این بیماری مبتلا نمی‌شوند تا این‌که اخیرا با فرم جدیدی از ابتلا به این بیماری در کودکان روبه‌رو شدیم؛ کودکان نه‌تنها به کرونا مبتلا می‌شوند، بلکه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.

وی با اشاره به این‌که کووید-۱۹ ویروسی است که جدیدا شناخته شده، بیان کرد: تقریبا از فروردین‌ماه بود که با فرم جدیدی از ابتلا به کرونا در کودکان آشنا شدیم که شباهت‌هایی با بیماری کاوازاکی داشت و ما به آن التهاب بعد از عفونت می‌گوییم؛ بنابراین هم کودکان به این ویروس مبتلا می‌شوند و هم می‌توانند آن را به سایرین انتقال دهند.

یک فوق‌تخصص بیماری‌های عفونی کودکان با اشاره به علائم بیماری کرونا در کودکان، ‌گفت:کودکانی که بین یک تا چهار هفته قبل، عفونت ویروسی کرونا را گرفته باشند، معمولا با علائمی مثل اسهال، کاهش هوشیاری و اختلال خون‌ریزی‌دهنده به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

دکتر رکسانا منصوری با بیان این‌که در اسفندماه کودکان مبتلا به کووید-۱۹ علامت کمتری داشتند، افزود:از این رو تصور می‌شد کودکان به این بیماری مبتلا نمی‌شوند تا این‌که اخیرا با فرم جدیدی از ابتلا به این بیماری در کودکان روبه‌رو شدیم؛ کودکان نه‌تنها به کرونا مبتلا می‌شوند، بلکه حتی می‌توانند ویروس را به دیگران هم انتقال دهند.

وی با اشاره به این‌که کووید-۱۹ ویروسی است که جدیدا شناخته شده، بیان کرد:تقریبا از فروردین‌ماه بود که با فرم جدیدی از ابتلا به کرونا در کودکان آشنا شدیم که شباهت‌هایی با بیماری کاوازاکی داشت و ما به آن التهاب بعد از عفونت می‌گوییم؛ بنابراین هم کودکان به این ویروس مبتلا می‌شوند و هم می‌توانند آن را به سایرین انتقال دهند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :