پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیاپرس :احمد حسین زادگان که در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان سخن می گفت، امنیت را زیرساخت و از ارکان مهم توسعه پایدار دانست و گفت: لازمه اجرای کامل طرح پلیس هوشمند نگاه مردم محور است. ‎

به گزارش روابط عمومی استانداری، احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در آیین تکریم و معارفه فرمانده نیروی انتظامی استان که با حضور سردار اشتری، فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و آیت الله محمدی لایینی، نماینده ولی فقیه در استان مازندران و سایر مسئولان استانی برگزار گردید، خاطر نشان کرد : پلیس هوشمند یک اقدام مهم نیروی انتظامی بوده است که لازمه اجرای آن نگاه مردم محور و بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی برای ایجاد آرامش و امنیت در جامعه است.

وی نیروی انتظامی را از ارکان مهم در مسایل اجتماعی دانست و یادآور شد: جلوه هایی از این رسالت اجتماعی و انتظامی را می توان در مقابله با قاچاق انواع کالا، مبارزه با مواد مخدر و تخلفات فضای سایبری و مجازی و همچنین در برگزاری مراسم متعدد از جمله شب های احیا، تاسوعا، عاشورا، مسابقات ورزشی و … ملاحظه کرد که همگی از شاخصه های توسعه اقتصادی و توسعه پایدار و ایجاد آرامش در جامعه است.

استاندار مازندران اظهار کرد: مازندران بخاطر مختصات جغرافیایی و خدمات ملی که ارایه می نماید می بایست جداگانه دیده شود و برای نقش آفرینی درست و مطلوب نیروی انتظامی در این استان، اعتبارات ملی ویژه تخصیص یابد.

وی با عنوان اینکه مازندران در ایام تعطیلات نوروز و تعطیلات تابستانی شاهد حضور میلیونی مسافران و گردشگران است، گفت: زیر ساخت های مازندران برای جمعیت ۳ میلیونی این استان می باشد اما این زیر ساخت ها ظرفیت پذیرش و خدمات دهی به جمعیت ۱۰ تا ۲۰ میلیونی مضاعف را ندارد و در برخی از ایام سال در حوزه های زیرساختی همچون آب و برق دچار مشکلاتی می شویم که نیازمند اعتبارات ملی است .

استاندار با اشاره به این که ۳ هزار دوربین پایش تصویری در کل مازندران عملیاتی شده است که در کاهش برخی جرایم تاثیرگذار بوده است و اقدامات مناسب و موثر در حوزه تامین امنیت در سایر بخش ها همچون کشاورزی و … صورت گرفته است، یادآور شد : امنیت در حوزه های مختلف اثرگذاری قابل توجهی دارد و می توان اذعان کرد که همدلی و همراهی در حوزه شورای تامین استان طی ۲ سال اخیر در استان قابل تقدیر می باشد.

احمد حسین زادگان استاندار مازندران با عنوان اینکه مطلوب شدن شاخص های مهم اجتماعی در نیروی انتظامی، مطالبه اصلی از نیروی انتظامی است، افزود: نگاه نرم در مسائل اجتماعی بسیار بااهمیت و اثرگذار است.

گفتنی است، در این مراسم با حضور فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، نماینده مقام معظم رهبری در استان و استاندار مازندران از تلاش های سردار ” سید محمود میرفیضی ” در زمان مسئولیتش قدردانی و سردار ” مرتضی میرزایی ” به عنوان فرمانده جدید انتظامی استان مازندران معرفی شد.

گالری تصاویر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :