پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

کیا پرس :  معاون پرستاری وزارت بهداشت، به مناسبت روز جهانی سلامت با شعار حمایت از “پرستار و ماما”، به صورت ویدئویی، پیامی ارسال کرد.

به گزارش وبدا، دکتر مریم حضرتی، معاون پرستاری وزیر بهداشت به مناسبت روز جهانی سلامت با شعار حمایت از “پرستار و ماما” در پیامی ویدئویی به زبان انگلیسی، با بیان اینکه امسال سال پرستار رقم زده شد و در بحران جهانی کووید ۱۹ توانایی های پرستاران عملاً برای عموم مردم شناخته شد، گفت: پرستاران در کنار سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی در خط مقدم مقابله با بیماری کرونا قرار گرفته اند.

ترجمه این پیام به شرح زیر است؛

از زمان وقوع شیوع بیماری کووید ۱۹ در سال ۲۰۲۰ که قبلاً توسط سازمان جهانی بهداشت، سال جهانی پرستار و ماما نامیده شده بود، پرستاران در کنار سایر ارائه دهندگان خدمات درمانی در خط مقدم مقابله با این بیماری قرار گرفته اند.

در این میان قدردانی مقام معظم رهبری و سایر مسئولان کشور و همچنین، مردم از پرستاران، به دلیل سخت کوشی آنان، امسال، سال پرستار رقم زده شد و توانایی های پرستاران عملاً برای عموم مردم شناخته شد. معاونت پرستاری نیز در تعامل با سایر بخش های وزارت بهداشت و همچنین، سازمان نظام پرستاری، اقدامات موثری را برای مبارزه با کووید ۱۹ انجام داده است.

تلاش شده است تا از ظرفیت کلیه کارکنان پرستاری اعم از پرسنل بازنشسته ، دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان سال آخر پرستاری و اساتید و مربیان  پرستاری برای ارائه خدمات پرستاری در بیمارستان ها و سیستم های مشاوره استفاده شود.

متأسفانه، چندین پرستار و پزشک محبوب ما در این مدت جان خود را از دست دادند که آنها به عنوان شهدای خدمات درمانی لقب گرفتند. ما ازخداوند متعال میخواهیم که روح آنها را درآرامش در پناه رحمت خود قرار دهد.

در پایان، از پرستاران عزیز در سراسر جهان، به ویژه پرستاران کشور من که شجاعانه از ایران مراقبت نمودند سپاسگزارم، امید است که به زودی سال جهانی پرستار و ماما را جشن بگیریم، در حالی که این بیماری از بین می رود.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :