پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):


کیا پرس : نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مازندران و گلستان، گفت: تست کرونا ۲۵۱ نفر از افراد فوت شده در مازندران مثبت بوده است.

به گزارش کیاپرس محمد مهدی ناصحی در گفت و گو با خبرنگار علم و فناوری در ارتباط با وضعیت مازندران، در درمان کرونا مثبت، اظهار کرد: ثبت تعداد بیماری‌ها به ثباتی رسیده است اما نگران افزایش تعداد بیماران به دلیل مسافرت‌های غیر ضرور هستیم.
وی با اعلام اینکه احتمال افزایش بیماران پس از پایان تعطیلات وجود دارد، گفت: در حال حاضر تخت در برخی از مراکز درمانی استان خالی داریم و بیمارستان‌های صحرائی هم ایجاد شده است.
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: مهمترین موضوع در حال حاضر نیاز به تخت های بیمارستانی آی سی یو است.
وی اضافه کرد: تعداد بیماران که نیاز به مراقبت‎های ویژه دارند در حال افزایش است و تعداد بیماران با علائم تنگی نفس در حال افزایش است و این موضوع نگران کننده است.
ناصحی با اعلام اینکه تاکنون تست ۲۵۱ بیمار فوت شده استان مازندران مثبت بوده است، گفت: مهمترین موضوع رعایت حساسیت‌های لازم در ارتباط با این بیماری است.
وی خاطر نشان کرد: ۷۰ درصد مردم حساسیت های این بیماری را کرد کرده‌اند،اما مهمترین موضوع مشکلاتی است که ۳۰ درصد بقیه ایجاد کرده اند .
نماینده تام الاختیار وزیر بهداشت در مازندران اضافه کرد: رفتارهای مردم نسبت به کرونا باید اصلاح شود، تشدید در حسایت ها باید جدی گرفته شود.
وی در پاسخ به این سؤوال که آیا با دخالت نیروهای نظامی برای پاکسازی شهرها موافق هستید، گفت: صد درصد. در صورت عدم دخالت نیروهای نظامی مشکلات ما بسیار جدی می شود و ما نیاز داریم که حساسیت ها تشدید شود.
ناصحی درباره وضعیت کادر درمانی، گفت: تلاش کردیم که نیازمندی های کادر درمانی را تهیه کنیم اما در حال حاضر مهمترین نیاز ما دستگاه بای پپ است که در این بخش نیاز داریم تمهیداتی اندیشیده شود.
به گزارش خبرنگار علم و فناوری جهانپور تازه ترین آمار ثبت شده را بر اساس یافته های آزمایشگاه از ظهر دیروز تا امروز را ۱۴۱۱ مورد جدید ابتلا به کووید ۱۹ در کشور اعلام کرد.
 و با احتساب این افراد، مجموع مبتلایان قطعی به کووید ۱۹ در کشور شمار مبتلایان به این بیماری در کشور به ۲۳ هزار ۴۹ نفر رسید.
۸۳۷۶ نفر از بیماران کووید ۱۹ در کشور بهبودیافته و ترخیص شده‌اند و این آمار روز به روز در حال افزایش است.
با جان باختن ۱۲۷ نفر از بیماران، مجموع درگذشتگان بر اثر این بیماری در کشور به ۱۸۱۲ نفر رسید.
تا کنون بیش از ۳۶ میلیون نفر در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری شده‌اند که بسیار ارزشمند است.
میانگین سنی مبتلایان به کووید ۱۹ در کشور حدود ۵۹ سال و میانگین سنی درگذشتگان، حدود ۶۴ سال بوده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :