پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کرونا جشن های مردمی منتخبان مجلس در مازندران را متوقف کرد

کیا پرس : رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا و حفظ سلامت مردم برخی جشن های مردمی منتخبان مجلس یازدهم متوقف و بازارهای سنتی تعطیل شده است.

به گزارش کیا پرس، سید عباس موسوی شامگاه دوشنبه در گفتگوی خبری شبکه طبرستان با موضوع کرونا با اظهار اینکه بعد از اینکه آزمایش مثبت کرونا را در کشور داشتیم، ستادهایی برای مقابله با مهار و جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در استانداری تشکیل شده است، افزود: تصمیماتی مختلفی اتخاذ و به دستگاه‌ها ابلاغ شده است و همه هدف این است که با کم کردن ارتباط بین افراد، انتقال ویروس را کم کنیم.

وی با اظهار اینکه میزان و مرگ و میر براثر ویروس کرونا پایین است ولی احتمال شیوع آن بالا است، افزود: باید تلاش کنیم تا هرگونه تجمع را موقتاً کنیم و هدف از تعطیلی‌های اعمال شده مانند تعطیلی مدارس افزایش دید و بازدید و سفر نیست بلکه توصیه می‌شود مردم از این فرصت برای ماندن در منزل بهره گیرند.

وی با اشاره به اینکه در کشور ۶۱ نفر به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲ نفر فوت کرده‌اند، افزود: در مازندران شاهد مرگ یک مسافر تهرانی براثر ابتلاء به این ویروس بودیم و شمار افراد مشکوک به ویروس کرونا بالا نیست.

موسوی با اشاره به تعطیلی جمعه بازار جویبار و برخی بازارها گفت: هدف این است که جلوی انتشار این ویروس را بگیریم و بسیاری از برنامه‌ها و مراسم‌ها نظیر جشن‌های برخی منتخبان مجلس یازدهم نیز به دلیل پیشگیری از سرایت ویروس و حفظ سلامت مردم متوقف شده است.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :