پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
موارد مشکوک به کرونا ویروس در بابل هنوز تایید نشده است

کیا پرس :   رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل از شناسایی شش فرد مشکوک به کرونا ویروس در شهرستان خبر داد و گفت: موارد مشکوک به این ویروس هنوز تایید نشده است.

سید فرزاد جلالی درگفتگو یی با بیان اینکه نتیجه آزمایشات موارد مشکوک به کرونا ویروس در بابل هنوز تأیید نهایی نشده است، افزود: شش فرد مشکوک به کرونا ویروس در شهرستان بابل شناسایی شدند.

وی اظهار داشت: تا این زمان ۲ بیمار با علائم بالینی خفیف توصیه به درمان‌های سرپایی در منزل شده‌اند و ۴ نفر دیگر نیز با حال عمومی مساعد در بیمارستان میناگر بستری هستند.

وی عنوان کرد: از مجموع این افراد سه نفر مشکوک به کرونا ویروس به دلیل اینکه سابقه سفر به قم داشتند مشکوک به کرونا هستند و موارد مشکوک را ایزوله کرده‌ایم تا در صورت مثبت بودن ابتلاء به کرونا، شهروندان دیگر درگیر بیماری نشوند، اما هنوز نتایج آزمایشات کرونا ویروس در بابل تأیید نشده است.

جلالی با بیان اینکه کرونا ویروس در مقایسه با بیماری‌های سارس، مرس و آنفلوآنزا کشندگی کمتری دارد گفت: میزان مرگ و میر در بیماران آلوده به کرونا ویروس، به طور میانگین ۲ درصد است و در بیمارانی که دارای بیماری زمینه‌ای و اختلال در سیستم ایمنی باشند بیشتراست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: از شهروندان می‌خواهیم از روبوسی، دست دادن، شرکت در محافل شلوغ، مصرف قلیان خودداری کنند و با رعایت بهداشت فردی، رعایت فاصله با افراد سالم یا مبتلا به سرماخوردگی، شست و شوی مرتب دست‌ها با شوینده‌ها به مدت ۲۰ ثانیه خود را در برابر این بیماری ایمن کنند.مهر

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1
00
#

اشتراک این خبر در :