پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

دکتر جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت در حکمی، دکتر محمدتقی طالبیان را به عنوان سرپرست دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان منصوب کرد.

به گزارش وبدا،‌  متن این حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمدتقی طالبیان عضو محترم هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران

نظر به دانش، توانمندی و سوابق شایسته جنابعالی به موجب این ابلاغ به سمت سرپرست دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان منصوب می شوید امید است جنابعالی با اتکال به خداوند وبا استفاده از توان کارشناسی و اجرایی همکاران محترم در آن اداره کل و دانشگاهها و صاحب نظران در انجام وظایف مشروحه ذیل موفق باشید .
۱- برنامه ریزی برای انجام نظارت فعال بر فرآیندهای ارائه خدمات تشخیصی درمانی و عملکرد موسسات پزشکی سراسر کشور به منظور پیشگیری از تخلفات بویژه تخلفات حرفه ای و تعرفه ای.
۲- استفاده مناسب از شاخص های مهم حیاتی مثل مرگ مادران باردار، نوزادان و … هم چنین رضایت مندی گیرندگان خدمت در ارزیابی عملکرد و اعتبار بخشی در موسسات پزشکی کشور به منظور ارتقاء این شاخص ها در مراکز ارائه خدمت.
۳- نظارت بر اجرای برنامه تحول نظام سلامت در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور.
۴- برنامه ریزی و نظارت بر عملکرد موثر کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی در دانشگاههای علوم پزشکی  در راستای اقدامات باز دارنده و اثر بخش در برخورد با  تخلفات.
۵- برنامه ریزی جهت تدوین، بازنگری و اصلاح آئین نامه های تاسیس موسسات پزشکی با توجه به پیشرفت تکنولوژی در حیطه خدمات سلامت مطابق با سیاست های  وزارت بهداشت .
۶- اصلاح و ارتقاء فرآیندهای صدور پروانه های موسسات پزشکی به منظور تسهیل و تسریع در پاسخگویی به متقاضیان از طریق بستر وسامانه های  الکترونیکی.
۷- برنامه ریزی جهت انسجام، نظام بخشی و ارتقای کیفیت فعالیت های کمیسیونهای ماده ۲۰ و تبصره ماده ۴ قانون حفاظت در برابر اشعه وارتقا فرآیند های صدور پروانه های موسسات پزشکی
۸- برنامه ریزی جهت توسعه  صنعت  گردشگری سلامت، تسریع در ایجاد شرکت های تسهیل گر و ارتباط آنها با تمام بیمارستانهای دارای IPD و اعتبار بخشی ونظارت مستمر بر فعالیت های انجام شده در این زمینه با همکاری سازمان ذیربط و هم چنین نظارت بر روند ارائه خدمات گردشگران سلامت.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :