پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
کیا پرس :  دانشجوی چینی مقیم عربستان در حالی از ترس احتمال ابتلا به ویروس کرونا خود را از طبقات بالای بیمارستانی در جده به پایین پرت کرد و جان باخت که آزمایش های او نشان داد مبتلا به این ویروس نیست .
 رسانه های عربستان سعودی روز یکشنبه گزارش دادند: یک دانشجوی خارجی مقیم این کشور مشکوک به ابتلای بیماری کرونا بامداد دیروز (شنبه) در یکی از بیمارستان های شهر جده خودکشی کرده است.

در همین حال بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی عربستان ملیت این دانشجو که از هشت ماه قبل در دانشگاه ملک عبدالعزیز شهر جده مشغول به تحصیل شده بود را چینی و سن او را ۳۰ سال اعلام کردند.

اداره بهداشت شهر جده در بیانیه ای با تایید درگذشت این دانشجوی خارجی اعلام کرد که وی خود را از پنجره یکی از طبقات بیمارستان ملک فهد این شهر به بیرون پرتاب کرده است.

در بیانیه اداره بهداشت جده آمده است: یکی از دانشجویان مقیم کشور بامداد جمعه توسط هلال احمر این شهر به بیمارستان ملک فهد جده انتقال یافت که بر اساس ظواهر اولیه هنگام ورود، مشکوک به ابتلا به بیماری ویروس تنفسی بود.

بیانیه اضافه کرد: وی طبق ضوابط پزشکی مورد معالجه قرار گرفت و کلیه اقدامات احتیاطی برای وی انجام شد و تا زمان رسیدن نتایج آزمایش در اتاق قرنطینه قرار داده شد.

اداره بهداشت جده تصریح کرد: نتایج آزمایش‌ها که صبح شنبه به دست آمدشد نشان داد که این جوان از هر گونه ویروسی پاک بوده است.

این اداره با اشاره به اینکه این دانشجوی خارجی مقیم عربستان بر اساس مقررات بهداشتی در یکی از اتاق های قرنطینه بیمارستان ملک فهد جده قرار داده شده بود، اضافه کرد: وی پس باز کردن پنجره اتاق قرنطینه بامداد شنبه، خود را به بیرون پرتاب کرد و خودکشی کرد.

به نوشته رسانه های عربستان، پس از این اتفاق، مقامات ذیصلاح تحقیقات در مورد این حادثه را آغاز کرده‌اند.

ویروس کرونا در چین با علائمی آشنا ولی نتایجی ترسناک در حال گسترش است. کشورهای جهان به خصوص در شرق آسیا برای مقابله با توسعه این ویروس آماده‌باش هستند. درباره ورود و خروج افراد به چین و یا از چین تدابیر ویژه‌ای نیز اندیشیده شده است. درمان کرونا نیز موضوع مهمی است که فعلا با داروی ایدز آغاز شده است.

چین در تازه‌ترین آمار خود از تلفات کرونا اعلام کرد که شمار قربانیان آن در داخل این کشور به ۱۶۶۵ نفر و تعداد مبتلایان به ۶۸ هزار و ۵۰۰ نفر رسیده است.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :