پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):
مسئولان بابلی از خانواده‌های جان‌باختگان سانحه هوایی دل‌جویی کردند

کیا پرس : فرماندار و جمع دیگری از مسئولان شهرستان بابل دوشنبه شب با حضور در منزل خانواده‌های جان‌باختگان بابلی سانحه هوایی ، به آنان تسلیت گفته و دلجویی کردند.

دکتر ناصر پورشعبان اهل بابل و همسرش فیروزه مدنی و محمد عباس پور اهل بابل و همسرش زهرا نقیبی در سانحه اخیر هوایی جان باختند.

قربانعلی ولیزاده بورا فرماندار بابل امشب در منزل پدری دکتر ناصر پورشعبان حضور یافته و با آنان ابراز همدردی کردند.

نماینده ارشد دولت در بابل در این دیدار ضمن ابراز همدردی با این خانواده حادثه دیده ، گفت: از خداوند بزرگ برای شما صبر و آرامش طلب می کنیم چرا که در شرایط فعلی صبر و آرامش برای خانواده هایی که عزیزانشان را از دست دادند، یک ضرورت است.

ولیزاده بورا افزود : خانواده پورشعبان و همچنین عباس پور خدمتگزاران خود در شهرستان بابل را در غم خود شریک بدانند و ما هم  برای شادی روح آن عزیزان سفر کرده دعاگو هستیم و با شما ابراز همدردی می کنیم.

دکتر ناصر پورشعبان و همسرش فیروزه مدنی در بابل پزشک عمومی بودند که برای ادامه تحصیل در مقطع تخصصی به کانادا رفته بودند.

همچنین محمد عباس پور اهل بابل و همسرش زهرا نقیبی اهل همدان در کانادا به سر می بردند.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری تهران را به مقصد کی‌یف پایتخت اوکراین ترک می‌کرد حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن جان باختند.

صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه جاری،‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تایید کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و غیرعمد هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت شلیک پدافند هوایی قرار گرفته است.

این ستاد اطمینان خاطر داد با پیگیری انجام شده اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح، امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی تا با خطای صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد.

در ادامه رییس جمهوری ضمن ابراز تاسف از خطای انسانی رخ داده که منجر به سقوط هواپیمای اوکراین شد، در بیانیه‌ای اعلام داشت: مسببین این اشتباه نابخشودنی مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و نتایج به استحضار ملت شریف ایران و خانواده‌های قربانیان برسد.

همچنین رهبر معظم انقلاب در پی اطلاع از نتایج تحقیقات ستاد کل نیروهای مسلح درباره سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، در پیامی با ابراز همدردی عمیق و مجدد با خانواده‌های داغدار، ستاد کل نیروهای مسلح را مأمور پیگیری کوتاهی‌ یا تقصیرهای احتمالی در این حادثه و مراقبت برای عدم امکان تکرار چنین سانحه‌ای کردند.

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :