پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

فارس من | اسد:  رفع مشکلات بهداشتی واحدهای قصابی و کبابی جمعه‌بازار جویبار

کیا پرس : مخاطبان این رسانه با ثبت سوژه‌ای با عنوان «پلمب واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار جویبار» خواستار پیگیری خبرنگاران فارس در این زمینه شدند.

جمعه‌بازار جویبار یکی از مشهورترین بازارهای هفتگی در استان مازندران است که از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را می‌توان در این بازار مشاهده کرد.

یکی از قسمت‌های مهم این بازار که البته مشتریان بسیاری را به سمت خود جلب کرده و کمتر کسی هم هست که وارد این بازار شود و طعم جغول بغول‌ و کباب‌های معروف بازار را نچشیده باشد، واحدهای قصابی و کبابی است که یک هفته‌ای است به‌دلیل عدم رعایت بهداشت پلمب شده است.

به‌طور حتم در هر صنفی شاهد افرادی هستیم که با سوءاستفاده تلاش می‌کنند با کمترین هزینه بیشترین درآمد را به خود اختصاص دهند و این موضوع شامل همه افراد نمی‌شود و تقریباً در هر صنفی چنین افرادی هستند.

با توجه به اهمیت سلامت و همچنین گزارش‌های متعدد مبنی بر تخلفات بهداشتی، واحدهای قصابی و کبابی در این بازار پلمب شدند تا شاهد مشکلی در این زمینه نباشیم.

از سویی تعطیلی واحدهای قصابی و کبابی به ضرر افرادی می‌شود که هر هفته جمعه‌ها چشم به درآمد آن داشته باشند تا بتوانند در این برهه از زمان با توجه به مشکلات اقتصادی شرمنده خانواده خود نباشند که باید با توجه به اهمیت سلامت و همچنین اهمیت اشتغال برای این گروه از کسبه، هر چه زودتر اگر قرار است اتفاقی بیفتد در این زمینه برنامه‌ریزی صورت گیرد.

این سوژه هفتم آذر ماه سال گذشته در سامانه فارس من به ثبت رسیده و باتوجه به اینکه حل این مشکل نسبی بود و هر فردی با درآمدی که داشته باید واحد صنفی خود را سامان‌دهی کند از سال گذشته ازسوی خبرگزاری فارس مازندران پیگیری شده است تا به نتیجه مطلوبی برسد.

فرماندار جویبار در این‌باره در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: خوشبختانه با کمک رسانه و همچنین ورودی دادستانی و مسؤولان مشکلات بهداشتی واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار جویبار برطرف شد.

سیدعلی اسد بیان کرد: درحال حاضر مشکلات در این بازار به حداقل رسیده؛ البته این موضوع نسبی است و نمی‌توان به‌صورت قطعی نظری اعلام کنیم ولی باید بگوییم با پیگیری‌ها و نظارت دامپزشکی مشکلی نداریم البته باید گفت تا نقطه ایدهآل نیز فاصله داریم.

وی خاطرنشان کرد: واحدهای قصابی و کبابی جمعه بازار که رفع نقص کردند و موازین بهداشتی را رعایت می‌کنند برای فعالیت منعی ندارند و درحال فعالیت هستند.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه سال‌های سال افراد بسیاری در بازار هفتگی جویبار  دارند کار می‌کنند که به‌طور حتم مورد حمایت ما هستند، تصریح کرد: جمعه‌بازار، مایه رونق اقتصادی شهر جویبار است اما باتوجه به اهمیت سلامتواحدهای صنفی باید به مسائل اجتماعی و بهداشتی توجه کنند تا شاهد بروز مشکلی نباشیم.فارس

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :