پایگاه خبری تحلیلی کیاپرس(Kiapress.ir):

به گزارش کیاپرس یکی از چالش‌های جدی در استان مازندران بعد از بحث زباله‌های عادی جمع آوری و ساماندهی زباله‌های عفونی مراکز درمانی بخش خصوصی است.
با وجود اعلام مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی بر نظارت قوی در این بخش اما مشاهده زباله‌های عفونی مطب‌ها و مراکز درمانی در حاشیه خیابان و همراه زباله‌های عادی خبر ساز می‌شود.
چند روز گذشته بحث رها سازی زباله‌های عفونی یکی از مراکز درمانی بخش خصوصی فریدونکنار مورد بحث و بررسی یکی از رسانه‌های استان قرار گرفته بود که پس از پیگیری‌های لازم در این ارتباط اعلام شده که زباله‌ها توسط تعدادی از معتادان کنار سطل‌های زباله عادی مشاهده شده است.
پرسش اینجاست که چرا باید زباله‌های عفونی یک مرکز درمانی باید به راحتی در دسترس افراد قرار گیرد که پس از طرح در رسانه نسبت به جمع آوری آن اقدام شود.
موضوع بحث ما این بار در ارتباط با زباله‌های عفونی مراکز خصوصی در خیابان قارن ساری است.
خیابان فرهنگ و قارن ساری از مراکز درمانی پرتردد حضور پزشکان است که هرازگاهی مشاهده زباله‌های عفونی از نگاه تیزبین رسانه‌ها دور نمی‌ماند.
خبرنگار کیاپرس با مشاهده مقدار زیادی از زباله عفونی موضوع را از طریق معاون بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران مطرح کرده است.
حامد روحانی زاده در پاسخ به سوال خبرنگار کیاپرس که پرسیده است مسؤولیت نظارت بر زباله‌های انباشته شده در خیابان قارن ساری با کیست، پاسخ داد:مراکز درمانی زیر نظر معاونت درمان استان است و باید از این طریق نظارت شود.
وی پاسخ داد: معاون بهداشتی درمانی به عنوان مدعی پرونده را به تعزیرات و دادگاه ارسال می‌کند.
روحانی زاده با اعلام اینکه در ارتباط با درمانگاهی در خیابان قارن پرونده تشکیل دادیم، گفت: رویه کاری ما برخورد قاطع با متخلفان است.


زباله بیمارستانید

درج مطلب فقط با ذکر پایگاه خبری کیا مجاز است.

ایمیل مستقیم :‌ kiapresse@gmail.com
شماره پیامک : ۰۹۳۹۵۳۷۱۷۷۷
tabligh-site1 #

اشتراک این خبر در :